Muzikālo kolektīvu Ziemassvētku koncerti

Decembra nogalē, kad noslēdzas 1. mācību pusgads, ir laiks, kad Rīgas Skolēnu pils muzikālie kolektīvi dažādās Rīgas koncertzālēs aicina daudzus klausītājus uz koncertiem, kuros parāda savu varēšanu, māksliniecisko līmeni un 1. mācību pusgadā apgūtās programmas. Visi šie koncerti ir labdarības koncerti, tādēļ katram interesentam ir iespēja veldzēt sirdi mūsu jauno izpildītāju Ziemassvētku koncertos.

Šogad koncertu klāsts bija ļoti plašs. Jau 11. un 12. decembrī RSP Svētku zālē varējām klausīties akordeonistu ansambļa „Opuss” un pūtēju orķestra priekšnesumus. Šogad kolektīvi aktīvi apguva jaunu koncertzāli lielveikalā „Rīga Plaza”. Te bija iespēja dzirdēt meiteņu kori „Rīga”, popgrupu „Mio”, akordeonistu ansambli „Opuss”.

Jau par tradīciju ir kļuvis paradums nest gaismu mūsu veco ļaužu sirdīs, koncertējot sociālās aprūpes centrā Ūnijas ielā. Ar savām dziesmām un dejām šogad ļoti gaidīti bija TDA „Uguntiņa” un popgrupas „Mio” audzēkņi.

Meiteņu kamerkoris „Tonika” jau ierasti parādījās ar divām jauniestudētajām programmām, tādējādi katrs audzēknis varēja parādīt savas dotības ne tikai dziedāšanā, bet arī apgūtajā aktiermeistarībā.

70 ritmoplastikas pulciņa audzēkņi savas pedagoģes Lijas Jērcumas vadībā koncertēja Ebreju namā, ar kustībām attēlojot Ziemassvētku gaidīšanu mežā. Interesantās maskas un aktīvā darbība radīja prieku pašiem mazajiem māksliniekiem un viņu vecākiem.

Jāpiemin arī folkloras kopa  „Kokle”, kurai Ziemas saulgriežu laiks ir savu sakņu meklējums tautas pagātnes dzīlēs. Bluķa vilkšana Vecrīgā un Ziemas saulgriežu gaidīšana Brīvdabas muzejā bija tikai daļa no folkloras audzēkņu sniegumiem šajā laikā.

Vokālais ansamblis uzstājās Aizrobežu mākslas muzejā, meiteņu koris  „Rīga” Spīķeru koncertzālē un vokālais ansamblis „Melos” RSP Svētku zālē.

Īpaši gribas pieminēt koklētāju ansambli „Austriņa”, kurš savā koncertā Anglikāņu baznīcā 21. decembrī ienesa svētību katrā mājā, katrā sirdī. Dzeja un Ziemassvētku melodijas augstā izpildījuma kvalitātē bija gaišs mirklis katram klausītājam.

Bērnu un jauniešu kora „Rīga” audzēkņi piedalījās jaunās bērnu rokoperas izrādē „Olivers” arēnā „Rīga”, kā arī koncertēja Torņakalna baznīcā un Talsu evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Katrs RSP muzikālā kolektīva koncerts bija rūpīgi pārdomāts, kvalitatīvi iestudēts un interesants jebkuram klausītājam.

Valdis Egle, Rīgas Skolēnu pils direktora vietnieks