VII atklātais starptautiskais Elektronisko Ziemassvētku dekoru konkurss

Konkurss sekmīgi notika no 2010.gada 15.decembra līdz 2011.gada 7.janvārim. To organizēja Rīgas Skolēnu pils sadarbībā ar Rīgas Izglītības kultūras un sporta departamentu un Rīgas interešu izglītības metodisko centru. Lielu atbalstu sniedza Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija.

Konkursa  piedalījās 62 dalībnieki no Rīgas Skolēnu pils, TJN Annas-2, Ventspils skolēnu jaunrades nama,  Skrīveru A.Upīša vidusskolas, kā arī viesi no Viļņas bērnu  jaunrades un informātikas centra, Šauļu Jauno tehniķu centra un Minskas Bērnu un Jauniešu pils, arī Maskavas bērnu jaunrades nama ‘’Caricino” pārstāvji, kopumā ar 59 darbiem- elektroniskiem Ziemassvētku tematikai veltītiem dekoriem.Darbi bija izvietoti Skolēnu pils 1. stāva gaitenī, kur tie sekmīgi darbojās līdz 7.janvārim. Pa šo laiku darbus aplūkoja vairāk nekā 3000 skatītāju- Rīgas skolēnu pils Ziemassvēku pasākumu apmeklētāji. Skatītāju atsaucība bija ļoti liela, piemēram, skatītāju balvas piešķiršanai nepieciešamie 100 vērtējumi tika savākti dažu stundu laikā.

7.janvārī, piedaloties konkursa dalībniekiem un viesiem no Lietuvas , Ventspils un  Skrīveriem, kā arī pārstāvjiem no Latvijas Elektronikas un Elektrotehnikas rūpniecības asociācijas un  Rīgas Tehniskās Universitātes Robotikas kluba, Rīgas Tehniskas koledžas un pasākumu atbalstošajām firmām „Argus” un „iRobots” , konkurss svinīgi tika slēgts. 13 konkursa dalībnieki saņēma  Skolēnu pils Diplomus,14- Atzinības Rakstus par veiksmīgu piedalīšanos, pārējie – veicināšanas balvas. Vērtīgas balvas konkursa dalībnieki saņēma no Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas un tajā ietilpstošajiem uzņēmumiem: „Arcus Elektronika” SIA, „Autonams” SIA, „Ericsson Latvia” SIA, „ESM Group” SIA, „Latvenergo” AS un „SAF Tehnika” AS. Balvas pasniedza Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas izpilddirektore Inese Cvetkova.

Darbi šogad bija interesanti, un konkurss, varētu teikt, noritēja ziemeļbrieža un 3- D zīmē. Vislabāk veicās Ventspils ziemeļbriedim Rūdolfam, tā autore Laima Kamzola ieguva 1.vietu Meistaru klasē. Ļoti līdzīgi Ekspertu klasē startēja 2 interesanti darbi: Šauļu JTS audzēkņa Gintautas Gailius 3-D Ziemassvētku fontāni  un RSP audzēkņa  Maksima Demčenko  ‘’Dimmers’’. Abi darbi ieguva 1.vietu. Otrajā vietā bija Kristiāna Micīša ‘’Sniegavīrs”, trešajā – Oļega Samovarova ‘’Eglīte”. Godalgotas vietas ieguva arī ‘’Eglīte” no Viļņas un darbi ar sveču imitācijām no Baltkrievijas –‘’Kaļadnaja brama’’ un ‘’Ziemassvētku kandelabrs’’. Caricinas Tehniskās jaunrades nama (Maskava, Krievija) audzēkņu Alekseja Lukojanova un Vladimira Beļajeva darbs „Saulīte” ieguva konkursa īpašo diplomu.

Vairāki RSP darbi bija veidoti sadarbībā ar Skolēnu pils Floristikas un Keramikas pulciņiem.

Konkursa noslēgumā tika demonstrēti ari videomateriāli  no III un V konkursa, kurus skatoties varēja redzēt, kā reizē ar audzēkņiem ir augusi arī viņu meistarība, darbiem, kļūstot tehniski sarežģītākiem un interesantākiem.

Konkursa noslēgumā viesi no RTU Robotikas Klubs demonstrēja savus jaunākos robotus un uzaicināja piedalīties „Robotikā 2011”.

Konkursa noslēguma piedalījās arī Rīgas Tehniskas koledžas direktora vietnieks J.Nipers, kurš pasniedza balvas vairākiem koledžas audzēkņiem, kuri apmeklē RSP Radioelektronikas pulciņu, un uzaicināja apmeklēt Rīgas tehnisko koledžu.

Bilžu galerija

Apbalvošanas protokols

Konkursa laureāti

Jānis Ozols- Ozoliņš, Rīgas Skolēnu pils radioelektronikas pulciņa skolotājs

www.rsp.lv

 

IMG_4198

IMG_4199

IMG_4201

IMG_4202

IMG_4204

IMG_4205

IMG_4209

IMG_4210

IMG_4214