Uguntiņas vasara

Vasara tuvojas nobeigumam un savā ziņā arī mūsu sezona, kas septembrī  atsāksies ar jaunu sparu. Ko tad mēs pa vasaru esam sadarījuši? Un ko mēs vēl neesam paspējuši?

Jūnija sākumā piedalījāmies Vidzemes deju svētkos Aizkrauklē, jau agri no rīta devāmies turp, lai kopā ar vēl vairāk nekā 5000 dejotāju izdejotu stāstu par vectēva dzīvi. Kopā ar citiem A grupas deju kolektīviem rakstus un līkločus izveidojām dejojot- Pie Daugavas, Ābelīte, Reilenders, Spēlē spēlmani un Kad aizlido putni. Neiztikām arī bez komiskām situācijām, aizmirstiem tērpiem, saules apdegumiem, taču galu galā pēc koncerta bija patīkams nogurums, ko mājupceļā centāmies aizgaiņāt ar dziesmām un smiekliem.

Jau nākamajā nedēļā piedalījāmies projekta „Ar visām četrām” noslēguma koncertā kinoteātrī „Rīga”, kur rosījāmies jau no agra rīta palīdzot radošajai komandai ar pēdējiem darbiņiem un mēģinot savus priekšnesumus. Galu galā bija patīkami atskatīties uz paveikto un vēlarvien ir prieks,ka esam ieguldījuši daļiņu sevis ,lai palīdzētu mūsu mazajiem draugiem Slokas dzīvnieku patversmē.

Jūnijs ir saspringtākais laiks gan studentiem, gan skolēniem, bet

tas mūs neatturēja, jau 17.jūnijā atpūtušies tik nedēļu atsākām mēģinājumus, lai sagatavotos dalībai festivālam- Bulgārijā, Varnā.

Vasaras saulgrieži ar bija darbīgs laiks, jau 24.06. kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu pūtēju orķestri  SPO devāmies uz Viļņu, lai kuplinātu Latvijas delegāciju XVI Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus”. Pūtēju orķestru mēģinājumu laikā,kuros mums nevajadzēja piedalīties iepazinām Viļņas vecpilsētu, koncertā meitenes nopelnīja šampanieti izpalīdzot kādam zviedru puisim un, protams, neiztikām arī bez dziesmām līdz 5 no rīta.

30.06. devāmies uz Bulgāriju, lai piedalītos VI INTERNATIONAL CHILDREN’S FOLK

FESTIVAL“VARNA 2011” Jau plkst.

4 no rīta tikāmies Rīgas lidostā, kur meitenes ļoti nobažījušās svēra savus koferus- kā nekā, uz festivālu līdzi bija jāņem 2 tautastērpi.  Šis ceļojums sākas ļoti interesanti- lidmašīnai radās tehniskas problēmas, kā rezultātā Varnā ieradāmies tikai ap 13, savukārt Varnā autobuss, kam bija jānodrošina transfērs bija iekļuvis avārijā un tikai ap 16 nokļuvām viesnīcā. Lieki piebilst, ka arī atpakaļceļā lidmašīna kavējās :D

Bulgārija mūs pārsteidza ar sev netipiskiem laikapstākļiem, ierasto +35 grādu vietā mūs gaidīja lietains un drēgns klimats. Tikai 2,5 dienas no tur pavadītās nedēļas spīdēja saule. Bet nav ļaunuma bez labuma- viens no paredzētajiem koncertiem tika atcelts, Guntis un Andris ieguva jaunas frizūras, Ivars nopirka superdārgas glāzes, iepazinām trakos Bulgārijas taksistus un autobusu šoferus, un pilnībā izbaudījām laimīgās stundas, kas tur „Zelta smiltīs” ir 24/7.

Festivālā kopumā piedalījās dalīb

nieki no 16 valstīm, galvenokārt no bijušajām PSRS republikām. Mūs ļoti pārsteidza dejotāji no Gruzijas, kuru priekšnesumu laikā nespējām savas acis novērst no tā cik izveicīgi darbojas viņu kājas, ļoti ceram, ka nākamgad arī mūsu repertuārā paradīsies gruzīņu deja (mūsu puišiem jau nu ļoti piestāvētu J ). Arī mēs tikām ļoti atzinīgi novērtēti gan no citu dalībnieku, gan skatītāju puses. Kā jau katrā ārzemju braucienā fotokameras mums sekoja uz katra soļa, un arvien vairāk sākam apsvērt iespēju iekasēt samaksu par fotogrāfēšanos ar mums.

Ļoti saviļņojošs brīdis braucienā bija improvizētais Kates augstskolas izlaidums, kura laikā skanēja gan Latvijas, gan studentu himna, tika pasniegts diploms un puiši bija sagādājuši pārsteigumu- skeču par to kā Kate nākotnē stāsies darbā. Neiztika arī bez tradicionālās fotogrāfēšanās ar izlaiduma viesiem. Protams, izlaidumam sekoja arī neoficiālā daļa, kurā dančus griezām līdz pat 5 no rīta.

Latvijā atgriezāmies 7.07. ar rūgtumu, jo braucot prom no Bulgārijas laika prognoze vēstīja, ka turpmāk būs silts un saulains. Nu nekas- varbūt nākamreiz! ;)

Mazie Uguntiņas dejotāji šovasar ar paceļoja- maijā paviesojās Gruzijā un jūnija sākumā Vācijā- tagad nākamvasar gaidīsim ciemos gan dejotājus no Gruzijas, gan Vācijas.

Jau 19.07. atgriezāmies mūsu mīļajā deju zālē Skolēnu pilī, lai sāktu gatavoties Rīgas dejotāju svētkiem un skatei, kas 13.08. norisinājās Ķīpsalā. Gatavošanās noritēja saspringti, tomēr bija jāatgūst iekavētais, jo pa vasaru, tomēr bija lietiņas, kas bija aizmirsušās.

Paralēli gatavojoties Rīgas dejotāju svētkiem 6.08. piedalījāmies Biķernieku trasei-45 atklāšanā, kur gan piedalījāmies gājienā, gan pasniedzām dalībniekiem piemiņas medaļas, gan dejojām.

Vasara ir bijusi notikumiem bagāta, un vēlarvien turpinās- tāpēc gaidīsim visus 19.08. plkst. 19.00 Ķīpsalas izstāžu hallē uz Rīgas dejotāju svētku koncertu, kur jauniešu sastāvs dejos gan Pie Daugavas, gan Spēlē spēlmani, gan Zeme rīb, tautas jāj, gan Kad aizlido putni, savukārt mazie dejotāji- Sešas peles miegu vilka, Ai ciemiņi, ai kaimiņi un Pūpolīti. Un tad dosimies nelielās brīvdienās, lai jau septembrī ar jauniem spēkiem mestos iekšā lielos  darbos J

Drīzumā arī sekos informācija par uzņemšanu un jaunajiem sezonas plāniem.