Telpu Orientēšanās uzvar Sergejs Bjabyshkins un Madara Šadrina

Vakar ar igauņas Sergeja Bjabyshkina un Madaras Šadrinas uzvarām noslēdzās ikgadējās telpu orientēšanās sacensības, kas šogad norisinājās bijušajās tabakas fabrikas telpās. Kopā uz starta stājās 260 dalībnieki, starp kuriem bija gan skolēni un studenti, gan pieauguši cilvēki ar ļoti lielu stāžu orientēšanās sportā.Sacensību dalībnieki sāka sacensības aizvadot individuālu kvalifikācijas skrējienu, kura laikā ēkas četros stāvos bija jāapmeklē 20 kontrolpunkti. Ātrākais šajā skrējienā bija grundzālietis Artūrs Pauliņš, kurš par nieka tiesu apsteidza savu studiju biedru Valteru Āboliņu un igauni Mareku Karm. Ātrākā sieviete kvalifikācijas distancē bija siguldiete Kristīne Veita, kurai bija četru un piecu sekunžu pārsvars attiecīgi pār Kristīni Bertuku un Madaru Šadrinu. Ātrākie skolēni šajā distancē bija Otto Pēteris Pirtnieks no Rīgas Tirdzniecības tehnikuma un Austra Zuševica no Rīgas Angļu ģimnāzijas.

Lai noskaidrotu šo sacensību uzvarētājus, astoņi labākie vīrieši un sievietes tika aicināti uz fināla skrējienu ar kopējo startu. Rezultāti mainījās pilnīgi visās grupās un tie, kuri bija līderi pēc individuālā skrējiena, vairs nespēja uzrādīt tik labus rezultātus. Tādejādi par uzvarētāju kļuva igaunis Sergejs Bjabyshkins, kurš par divām sekundēm apsteidza iepriekšējo čempionu Anatoliju Tarasovu, un 28 sekundēm Mārtiņu Lindi un Valteru Āboliņu. Sievietēm visātrākā bija Madara Šadrina, tādējādi kļūstot par vienīgo, kurai izdevies uzvarētu telpu orientēšanās sacensībās divus gadus un vēl pie tam, pēc kārtas. Otrajā un trešajā vietā finišēja kvalifikācijas līderes Kristīne Veita un Kristīne Bertuka.

Sacensības novēroja arī pasaules čempions Edgars Bertuks, kurš bija ieradies, lai sniegtu intervijas zviedru orientēšanās žurnālam Skogsport un raidījumam „Bez Tabu”. Bez viņa, bija arī viesi no Igaunijas, kuri ne tikai uzrādīja augstvērtīgus rezultātus, bet arī prezentēja savas telpu orientēšanās sacensības (osprint.ee/2013/sise/) un ieceri nākamgad rīkot Ziemeļu Telpu-O kausu, kurā būtu divdienu sacensības brīvdienās visās Baltijas reģiona lielākajās pilsētās – Rīgā, Talinnā, Helsinkos un Pēterburgā. Uz sacensībām bija ieradušies dalībnieki ne tikai no Rīgas, bet arī no Valmieras, Talsiem un Siguldas.

Sacensības notika jau ceturto gadu, un kā katru gadu, tās bija bez dalības maksas. Sacensību norisi nodrošināja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, RTU Studentu parlaments, galda spēļu veikals „Ludo”, veikals „Maratons”, labākā picērija Rīgā „Makss un Morics”, kā arī „ZIB” atstarojošas cepures.

Studenti / V21

1. Bjabyshkin Sergej
2. Tarasovs Anatolijs
3. Linde Mārtiņš
3. Āboliņš Valters
5. Puriņš Mikus
6. Jubelis Andris
7. Godiņš Mārtiņš

Studentes / S21

  1. Madara Šadrina
  2. Veita Kristīne
  3. Bertuka Kristīne
  4. Vīķe Laura
  5. Buža Dace
  6. Johansena Marita

Rezultāti un kartes > www.telpuorientesanas.lv
Kvalifikācija > http://www.rsp.lv/Faili/telpuo2012/telpu_os_kvalif.html
Fināls > http://www.rsp.lv/Faili/telpuo2012/telpu_os_finals.html
Bildes > http://goo.gl/OZebN