Svinam Skolēnu pils dzimšanas dienu! Lielkoncerts

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils” šogad svin savu 70.dzimšanas dienu. Dzimšanas dienu paredzēts svinēt visu gadu. Vairāki svētku pasākumi ir jau notikuši, bet vairāki vēl tikai priekšā.

26.februārī plkst.18.00 VEF Kultūras pils Lielajā zālē notika Lielkoncerts, kas bija veltīts pils skaistajai jubilejai. Koncertu apmeklēja, gan audzēkņi, gan viņu ģimenes locekļi un draugi, gan esošie un bijušie pils darbinieki, gan promenences, gan ārzemju viesi.Šāds koncerts bija ļoti īpašs, jo koncerta galvenie varoņi šoreiz nebija audzēkņi, bet gan pedagogi.

Koncerta galvenais varonis bija Sprīdītis (teātra „Zīļuks” skolotāja Ina Bērziņa), kurš meklēja Laimīgo zemi un nonāca Barona ielā 99, Rīgas Skolēnu pilī, kurā nodarbojas daudzi laimīgi bērni.

Koncerta ieskandināja folkloras kopa „Kokle” un tās skolotāja Dina Liepa. Lielu pārsteigumu koncerta klausītājiem sagādāja meiteņu kamerkora „Tonika” koncertmeistare, pianiste Kristīne Geidmane, kura atskaņoja klavieru solo no F. Lista transkripcijas klavierēm „Ekspromts     par Rosīnī un Spontīni tēmām”. Pēc tam ar obojas spēli uzstājās pūtēju orķestra diriģents Jānis Grahoļskis, flautas spēles pedagogs Mareks Romanovskis, akordeonu spēlēja akordeonistu ansambļa „Opuss” vadītāja Karolīne Vancāne, ģitārspēles pulciņa pedagogi Pēteris Pāss un Reinis Jaunais.

Īpaši saistoši bija karatē pulciņa skolotāja Andreja Rozīša, bērnu jogas grupas „Bindu” skolotājas Tatjanas Bindes un viņu audzēkņu paraugdemonstrējumi. Koncertā uzstājās arī mūsu labākie dejotāji: Deju studija „Dzintarjūra” un Tautas deju ansambļa „Uguntiņa” jauniešu grupa. „Uguntiņas” rindās dejoja arī tās pedagogi Sabīne Ūdre, Agnese Stanke, Andris Sakss. Lielas ovācijas izsauca „Uguntiņas” mākslinieciskās vadītājas Gitas Ūdres un skolotāja Jura Čakana solo cēlākajā no latviešu tautas dejām „Gatve”.

„Kerijas un Hērstvuda mīlas duetu” no mūzikla „Māsa Kerija” dziedāja teātra „Zīļuks” vokālais pedagogs Mārtiņš Zvīgulis un koklētāju ansambļa „Austriņa” vokālā pedagoģe Indra Nasteviča, bet pavadījumu spēlēja koklētāju ansamblis „Austriņa” un tā vadītāja Iveta Tauriņa. Skaisto U. Marhiļēviča mūzikas, G. Rača vārdu dziesmu „Iedomājies” izpildīja meiteņu koris „Rīga” un tā pedagogi Gunta Malēvica, Evija Lācgalve. Īpašu sava vokāla baudījumu sniedza bērnu kora „Rīga” skolotājas Laila Lineja, Madara Strazdiņa un Līga Veisa izpildot T. Vilkisa „Nightingale”, Dž. Kerna mūzikas, M. Horbaha vārdu dziesma „Smoke gets in your eyes” un J. Karlsona mūzikas, I. Bindes vārdu dziesma „Negaisa laikā”, kuru izpildīja džeza un vieglās mūzikas vokālā grupa „Spirit of melody”, diriģente Laimdota Ivule un solists- teātra „Zīļuks” vokālais pedagogs Mārtiņš Zvīgulis, V. Pūces mūzikas, I. Ziedoņa vārdu dziesmu „Par lapu” dziedāja meiteņu kamerkoris „Tonika” un tā diriģente Inga Cimiņa.

Koncerta noslēgumā uzskatuves uznāca visi tā dalībnieki, pedagogi un tika izpildīta kopdziesma „Mēs lidosim” (U. Marhiļēviča mūzika, M. Zālītes vārdi). Applausi bija tik vētraini un ilgi, ka dziesma tika izpildīta vēlreiz. Pēc koncerta skatītāji nevēlējās izklīst un visapkārt bija dzirdamas uzslavas un sajūsmināti bravo saucieni.

Milzīgs paldies visiem koncerta dalībniekiem, pedagogiem un

Koncerta režisorei Ivetai Zelčai, režisores asistentei Aijai Smiltēnai, producentam Valdim Eglem!

Iveta Freimane, direktora vietniece, www.rsp.lv