Starptautiskais radioelektronikas konkurss Šauļos

8.maijā Lietuvas pilsētā Šauļos notika XV Starptautiskais radioelektronikas konkurss. Šajā konkursā kā vienīgie Latvijas pārstāvji piedalījās arī mūsu – Skolēnu pils radioelektronikas pulciņa (skolotājs Jānis Ozols – Ozoliņš) 6 audzēkņi.

Konkurss notika Šauļu tirgotāja Frenkela muižā. Visiem interesentiem bija iespēja iepazīties gan ar Frenkela (Šauļos dzīvojošais ebreju tirgotājs, cariskās Krievijas „ādu karalis”, viens no tā laika visbagātākajiem cilvēkiem Eiropā) dzimtas vēsturi ekskursijā gida pavadībā, gan arī doties organizētajā braucienā uz Radio un Televīzijas muzeju, velosipēdu muzeju, Krustu kalnu. Konkursa darbus 2 vecuma grupās vērtēja profesionāla un nopietna žūrija. Konkursa dalībnieki rādīja gan robotus, gan mūzikas atskaņošanas iekārtas, gan citas interesantas elektroniskas ierīces. Skolēnu pils audzēknis Oļegs Samovarovs ieguva Kauņas Tehniskās universitātes Elektronikas fakultātes īpašo diplomu par oriģinālo risinājumu darbā „Jonofons-2”, savukārt Artūrs Bokta – 3.vietu jaunākajā grupā par darbu „Apsardzes signalizācija”.

Konkurss bija lieliska iespēja iepazītie ar labākajiem kaimiņvalstu jauno elektroniķu darbiem, piemēram robotiem no Šauļiem un Minskas un atskaņošanas iekārtām no Viļņas un Kauņas . Mūsu audzēkņi saņēma uzaicinājumu piedalīties Minskas (Baltkrievija) Bērnu un jauniešu pils 2010.gada elektroniķu konkursos.

Skolēnu pils metodiķe Iveta Freimane, www.rsp.lv


IMG_1932IMG_1970IMG_2014IMG_2033