Skolēnu pils TV korespondenti vēro putnus

1.oktobrī mēs – jaunie TV korespondenti devāmies ekskursijā, kuru organizēja Latvijas ornitologu biedrība.

Sākšu no sākuma un pēc kārtas. Mūsu mērķis bija uzzināt vairāk par putniem Latvijā. Plkst. 8.00 no rīta mēs satikāmies Merķeļa ielā 13. Visi atnāca, bet tas bija grūti, jo dažiem cilvēkiem ir ļoti grūti celties tik agri. Autobusā, kurā mēs braucām, mēs iepazināmies ar mūsu gidu – ornitologu. Viņš patika mums visiem. Brauciena laikā mēs norunājām atzīmēt redzētos putnus, un, lai mums būtu vieglāk to izdarīt, mums iedeva Latvijas putnu sarakstu. Kad piebraucām pie pirmā ezera, gids mūs pacienāja ar ļoti garšīgām konfektēm. Žēl, ka neredzējām ļoti daudz putnu. Tas, šķiet, slikto laikapstākļu dēļ. Ekskursijas laikā mēs apmeklējām Juglas ezeru, Māšēnu ezeru, Lielo un Mazo Baltezerus, Garciema laukus un beigās  Ķīšezeru.

Un šeit ir putnu saraksts, kurus mēs redzējām: baltvēderis, gaigala, laucis, lauku balodis, lauku cīrulis, cekuldūkurs, cekulpīle, krauklis, krīklis, lielais ķīris, mājas balodis, mājas strazds.

Ap plkst.14.00 ekskursija beidzās. Tā bija forša. Mēs uzzinājām daudz par putnu imigrāciju un vienkārši par putniem Latvijā. Ceru, ka būs vēl daudz tādas ekskursijas.

Regīna Burve, Skolēnu pils TV korespondentu pulciņa dalībniece