Skolēnu pilī viesojas jaunieši no Japānas

Š.g. 8.septembrī Rīgas Skolēnu pilī viesojās Japānas jauniešu delegācija no Starptautiskās jaunatnes attīstības apmaiņas programmas. Par viesu uzņemšanu un programmu rūpējās kultūras vēstures pulciņa audzēkņi, pasākumā iesaistot arī citus Skolēnu pils pulciņus.

Japāņu jaunieši iepazinās ar Rīgas Skolēnu pili un pulciņu darbu un apmeklēja Rīgas Skolu muzeju, ciemojās pie pirmsskolas „Mazais Prātnieks”, tautas deju ansambļa „Uguntiņa” deju studijas „Dzintarjūra” bērniem. Datoru laboratorijā multiplikācijas pulciņa audzēkņi pasniedza animācijas paraugstundu 🙂 Angļu valodas pulciņa bērni, sarunājoties ar japāņiem, papildināja savas angļu valodas zināšanas.

Japāņu jauniešu priekšnesums bija japāņu deja, ko vēlāk ar prieku iemācījās visi klātesošie.

Visaizraujošākais pasākuma notikums bija japāņu kaligrāfijas stunda zīmēšanas klasē. Jebkurš pasākuma dalībnieks varēja pamēģināt uzrakstīt kādu hieroglifu un uzzināt tā nozīmi. Izrādījās, ka hieroglifu rakstīšanā ir daudz noslēpumu un noteikumu. Dažus no tiem mēs uzzinājām 🙂 Pēc nodarbības daudziem radās vēlēšanās vairāk uzzināt par Japānas kultūru un valodu. Japāņu delegācija kultūras vēstures pulciņam uzdāvināja kaligrāfijas instrumentu komplektu.

Tagad varēsim trenēties hieroglifu rakstīšanā 🙂 Labākos darbus publicēsim internetā kultūras vēstures pulciņa mājas lapā.

Tatjana Gvozdeva, kultūras vēstures pulciņa skolotāja