Šaušanas pulciņa trīskāršs panākums

Pirmo reizi šaušanas pulciņa vēsturē, mācību gadu sākot, bija iespēja piedalīties starptautiskajās ložu šaušanas sacensībās jau septembra vidū. Mūsu šaušanas pulciņš tika uzaicināts aizstāvēt Latvijas godu un prestižu III Suvalku Starptautiskajās ložu šaušanas sacensībās Suvalkos (Polija) 2011. gada 13.-15. septembrī. Šīs sacensības parādīja kādā gatavības līmenī atrodas audzēkņi mācību gadu sākot.

Vistuvāk augstākajam līmenim pašlaik ir Latvijas 2011. gada čempione Anete Rozmane, kura pirmajā panākumā izcīnīja II vietu sieviešu šauteņu konkurencē zaudējot 2 punktus Polijas izlases dalībniecei Žanetei Ivaščukai, saņēma diplomu un medaļu.

Otrajā panākumā (šauteņu vingrinājuma finālā, kurā startēja labākie bez dzimuma un vecuma ierobežojuma) Anete zaudēja tikai Lietuvas čempionam un šo sacensību uzvarētājam vīriešiem Karulim Girulim un saņēma kausu un diplomu.

Trešajā panākumā SUPER FINĀLĀ, kur cīnījās pistoļu fināla 1.-3. vietas ieguvēji un šauteņu fināla 1.-3. vietas ieguvēji, dramatiskā cīņā Anete zaudēja tikai Polijas izlases dalībniekam pistolē un izcīnīja DVD – foto aparātu un II v. diplomu. Uzvarētājs saņēma kā balvu lielizmēra televizoru.

Beidzot radīja pārsteigumu sev un mums Inga Rūķe, kura iemācījās tikt galā ar sacensību stresa negatīvo ietekmi un pirmo reizi sacensību apstākļos sasniedza jaunatnes elites rezultātu – I sporta klasi šautenē. Tas Ingai palīdzēja izcīnīt II vietu jaunatnes ļoti milzīgā konkurencē (vairāk kā 40 dalībnieki) un saņemt medaļu un diplomu. Viņa iekļuva pat šauteņu finālā un sasniedza augsto 95 p. līmeni. Tas ir pirmais lielākais Ingas sasniegums mūžā.

Šajās sacensībās apbalvoja 1.-5. vietas. Trešo vietu sieviešu konkurencē pistolēs olimpiskajā vingrinājumā izcīnīja Baiba Lāce, bet vislabāko rezultātu viņa sasniedza pistoļu finālā – izcīnīja 5.vietu (visu vecumu un dzimumu konkurencē).

4. vietu sieviešu konkurencē šautenēs izcīnīja Latvijas Jaunatnes Olimpiādes bronzas medaļas ieguvēja Viktoriju Andžāne.

4. vietu ieguva Latvijas vicečempione komandām pistolē Karīna Blakunova.

5. vietu juniorēm šautenē izcīnīja Latvijas 2011. gada vicečempione Kristīne Savina.

5. vietas pistolē izcīnīja Aļona Krotova jaunietēm un Linda Pūga sievietēm.

Sacensības notika par Sportloto iegūtiem līdzekļiem uzceltā modernā sporta zālē ar vietējo karsējmeiteņu priekšnesumu un mūzikas pavadījumu. Sacensības rādīja Polijas TV un balvas, medaļas un diplomus pasniedza Suvalku mērs un citas Polijas prominentas personas.

Pateicamies Vilnim Bureņam par morālo atbalstu un fizisko izpalīdzību!

Šaušanas sporta treneris: Juris Gabranovs