Robotikas forums.

Sestdien,19.martā RTU galvenajā ēkā Kaļķu ielā 1 pulcējās vairāk kā 70 robotikas entuziastu, lai Robotikas forumā iepazītos ar zinātnieku sasniegumiem robotikā un kopīgi diskutētu par Latvijas robotikas attīstību.Robotikas forumu organizē RTU Robotikas klubs un Studentu parlaments. Tieši RTU robotikas entuziasti 2007. gadā  apmeklēja Rīgas Skolēnu pils Radioelektronikas pulciņu, lai aicinātu būvēt robotus un piedalīties Robotikas pasākumos. Sadarbība izvērtās sekmīga, un nu jau 4 gadus mūsu jaunie robotu būvētāji ar saviem darinājumiem piedalās RTU pasākumos. Robotikas kluba pārstāvji  apmeklē arī RSP Ziemassvētku pasākumu-Elektronisko Ziemassvētku dekoru konkursu, demonstrējot savus jaunākos sasniegumus.

Pa šiem gadiem Latvijas sacensību robotu būvētāji ir sasnieguši ļoti daudz un ir pazīstami gan Eiropas, gan pasaules līmenī .Forumā tika runāts gan par  “Robotzivi ”, gan astoņu riteņu robotu, gan bezpilota lidaparātiem.

Interesanti par Mākslīgā intelekta fonda plānoto darbību uzstājās E.Repše. Pēc tam notika grupu diskusijas. RSP pārstāvji piedalījās diskusijā par Sadarbību starp Latvijas Robotikas klubiem un pulciņiem..Tika nolemts izveidot robotikas klubu un pulciņu datu bāzi. Tika diskutēts arī par jaunu, gan skatītāju, gan dalībnieku uzmanību saistošu disciplīnu ieviešanu robotikas sacensībās.

Saņēmām arī ielūgumu uz “Robotika 2011”, kura notiks 14.maijā.Skolēni varēs piedalīties Līnijas sekotāju robotu iesācēju klasē.

Jānis Ozols – Ozoliņš, radioelektronikas pulciņa skolotājs

www.rsp.lv