Rīgas Skolēnu pils Sporta tūrisma pulciņu raibā vasara

Kā jau katru gadu sporta tūristiem šī vasara bija aktivitātēm piepildīta, tāpēc septembris pienāca ļoti, ļoti ātri.

Šovasar notika 3 lieli pasākumi – nometne kā daudzdienu laivu brauciens pa Ogres upi, brauciens uz Spāniju ar mērķi kāpt kalnos un īstās klintīs un atklātā nometne „Četri vēji”. Par katru pasākumu varētu rakstīt daudz, daudz, bet labāk jau stāstīt, vai ne? Tapēc, ja vēlies dzirdēt vairāk vai veidot jaunus piedzīvojumus, droši nāc uz sporta tūrisma pulciņu! Pirmā tikšanās 14.septembrī Rīgas Skolēnu pilī (K.Barona 99) plkst.18:00, 121.telpā.

Nometne „Karabīnīte” notika vasaras sākumā no 26. jūnija līdz 30. jūnijam kā laivu brauciens ar orientēšanās elementiem pa Ogres upi posmā Ērgļi – Meņģele – Lēdmane – Glāžšķūnis – Ogre. Nometnē piedalījās 23 audzēkņi un 2 pedagogi.

Nometnes laikā jaunieši paši sadalījās laivās pa 2 vai 3 un veica maršrutu pa Ogres upi pedagogu uzraudzībā. Jaunieši mācījās sastrādāties airējot, lai tiktu uz priekšu, kā arī izraudzījās nakšņošanas vietas.

Jauniešiem šāda tipa nometnes ļoti aptika un tika izteikta vēlme, ka nometnei bija jābūt garākai, kā arī labprāt tādā piedalītos atkārtoti.

/Nometnes vadītāja Agnese Indriksone/

Kalnu brauciens notika divu nedēļu garumā no 14. līdz 27.j ūlijam. Mūsu autobusa šoferīšiem tas gan bija garāks, jo lai nebūtu jābrauc 4 dienas autobusā, kamēr nokļūstam pašos Spānijas D, tika izmantota lidmašīna. Pirms tam autobusiņš tika piekrāmēts pilns gan ar personīgām mantām, grupas inventāru (teltīm, virvēm…), gan pārtikas produktiem. Malagā satikāmies un visu pārējo ceļojuma laiku līdz pat Rīgai braucām ar autobusu.

Brauciena mērķis bija uzkāpt Spānijas augstākajā virsotnē Mulhacen 3482 m (uzkāpa 14 dalībnieki), kas atrodas Sierra Nevada kalnos un Pireneju augstākajā virsotnē Aneto 3404 m (uzkāpa 13 dalībnieki). Grūtāka, bet interesantāka bija Aneto virsotne, jo lai uzkāptu virsotnē tika nakšņots kalnos, kāpām gan pa sniegu, gan ledu, gan klintiņām.

Neizpalika arī klinšu kāpšana. Brauciena dalībnieki mācību gada laikā cītīgi trenējās uz mākslīgajām kāpšanas sienām Rīgā, bet Spānijā tika kāpts pa īstām klintīm 3 dažādās vietās un katra no šīm vietām bija pilnīgi citādāka.

Apskatījām tādas Spānijas pilsētas kā Malaga, Kordoba un atpakaļceļā apskatījām burvīgu Francijas pilsētiņu Besancon un Čehijas galvaspilsētu Prāga.

/Grupas vadītāja Inga Liepiņa/

Atklātā diennakts nometne „Četri vēji” 12.-18.08.2009.

Pavasarī pulciņa audzēkņiem tika jautāts: „Kur un kādu nometni jūs vēlaties šogad?” Ierosināja – teltīs, pie ugunskura un upes maliņā. Tā tika pieņemts lēmums rīkot nometni Allažu/Siguldas pagastā pie Lorupītes. Nometnē piedalījās gan RSP sporta tūrisma pulciņa audzēkņi, gan citi interesenti, kopā 29 dalībnieki.

Pirmajā dienā iekārtojāmies nometnes vietā un mūs apciemoja vecenīte Lora, kura pastāstīja senu stāstu par to, ka agrāk šajā vietā dzīvoja sena cilts Lorupieši. Viņi bija labi cilvēki, kuri dzīvoja saticībā, bet vairs viņi te nedzīvo, jo šo vietu iekāroja kāds ļauns burvis, kuru sauca par Bubuli. Lai arī kā cilts iemītnieki cīnījās ar ļauno burvi, to nespēja aizdzīt. Nelīdzēja ne burvestības, ne retas zālīšu viras, ne rituāli. Lora pastāstīja, ka burvi var uzvarēt tikai tad, kad būs atjaunots līdzsvars starp četriem elementiem, kuriem kopā piemīt liels spēks un neviens burvis pret tādu varenību nespētu cīnīties. Šie elementi ir četri vēji – debess pušu koordinātori un līdzsvara elementi (Rietumvējš, Dienvidvējš, Ziemeļvējš, Austrumvējš). Tā nometnē radās četras spēcīgas komandas, kas nometnes laikā mācījās gudrībās, piedalījās dažādos pārbaudījumos un ar savu gudrību, spēku aizdzina ļauno burvi Bubuli.

Leģendas ietvaros katru dienu nometnē notika 2-3 praktiskās nodarbības un vakara pasākumi. Praktiskajās nodarbības bija tūrisma tehnika (pa virvēm), orientēšanās sports, sporta spēles un komandas sadarbības spēles, kā arī pārgājiens ar uzdevumiem uz Allažu dabas taku, kur notika ekskursija. Bet pēdējā vakarā arī nakts trasīte.

Nometnes laikā dalībnieki iemācījās arī dzīvot āra apstākļos – teltīs, kurināt ugunskuru, gatavot ēst uz ugunskura. Turklāt laika apstākļi nometniekus nelutināja – 7 dienas, no kurām ne diena bez lietus. Ir teiciens „Nav slikti laika apstākļi, bet ir nepiemērots apģērbs”, bet mums radās savs teiciens: „Nav nometnē slikti laika apstākļi, ja tam ir gatavi!” Nometnē tika ierīkota liela nojume, kurā varēja darboties lietus laikā un liels nodarbību klāsts, ko varēja darīt zem nojumes. Tā, ka lietus jau bija pierasta lieta J

/Nometnes vadītāja Inga Liepiņa/