Rīgas Skolēnu pils pasākumā Vērmanes dārzā

5. septembrī notika gadskārtējais interešu izglītības prezentācijas pasākums „Nāc un piedalies!” Rīgas jauniešu mēneša ietvaros. Pasākumā kā vienmēr piedalās visi 14 Rīgas interešu izglītības centri parādot visu, ko var bērni apgūt šajos centros. Pasākumu rīkoja Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta jaunatnes atbalsta nodaļa.

Ļoti aktīvi ar vislielāko dalībnieku skaitu šajā pasākumā piedalījās Rīgas Skolēnu pils. Mūsu iestādi pārstāvēja floristikas pulciņš (skolotāja Sarmīte Hippe), radioelektronikas pulciņš (skolotājs Jānis Ozols-Ozoliņš), kā arī teātra „Zīļuks” (režisore Laura Paegle) pulciņi – grima darbnīca, marionešu teātris un improvizācijas teātris. Lielu interesi apmeklētājos izraisīja staigāšana pa virvēm, kur darbojās sporta tūrisma pulciņš skolotāju Agneses Indriksones un Ingas Liepiņas vadībā.

Bez iespējām piedalīties radošajās darbnīcās Vērmanes dārzā interešu izglītības centri prezentēja lielkoncertu. Ievadu koncertam deva Rīgas Skolēnu pils pūtēju orķestris diriģenta Jāņa Grahoļska vadībā. Vēlāk uz skatuves savus pašu darinātos tērpus demonstrēja mūsu meitenes no „Modes akadēmijas”. Skolēnu pils uzstāšanos noslēdza akordeonistu ansamblis „Opuss”. Lai arī ansamblis skolotājas Karolīnes Vancānes vadībā Skolēnu pilī sācis darboties tikai šogad, tas parādīja ļoti plašu un daudzveidīgu programmu.

Diena bija saturīgi piepildīta un ļāva skatītājiem un klausītājiem gūt gandarījumu interesantās nodarbēs. Bērni un jaunieši varēja iepazīties ar lielo pulciņu piedāvājumu Rīgas pilsētā, un, izvēloties sev piemērotāko un interesantāko, kļūt par jaunajiem interešu izglītības centru audzēkņiem.

Valdis Egle,
Rīgas Skolēnu pils direktora vietnieks