Rīgas Skolēnu pils dienas nometne „Soli pretim karjerai”

Pirmo reizi Bērnu un jauniešu centrā „Rīgas Skolēnu pils” skolēnu pavasara brīvlaikā noritēja dienas nometne ar mērķi iepazīties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kuriem sporta tūrisms ir sekmējis profesionālo un karjeras ievirzi, kā arī sadarboties ar citiem Rīgas sporta tūrisma, kāpšanas sporta pulciņiem.

 

Nometne norisinājās no 2015.gada 16. līdz 20. martam. Nometnē ne tikai dienas pēc satura bija dažādas, bet arī katru dienu nodarbības notika citā norises vietā.

 

Nometnes pirmajā dienā – kopā ar Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijas sporta tūrisma audzēkņiem, bet dienas otrajā pusē Rīgas Skolēnu pilī notika keramikas nodarbība, kurā tapa nometnes dalībnieku darinātas medaļas.

 

Nometnes otrajā dienā tika apmeklēts krāšņais Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs, kā arī SIA „Gandrs”, kur tikāmies ar uzņēmuma pārstāvi, un katrs varēja izmēģināt savas spējas uz kāpšanas torņa. Dienas noslēgumā vēl tika apmeklēta kluba „Traverss” sporta kāpšanas zāle.

 

Trešajā dienā notika kājnieku pārgājiens pa Garkalnes apvidu. Tika iepazīti ne tikai Garkalnes bunkuri, meži, purvi, bet arī āra aktivitāšu spēle – slēpņošana.

 

Nometnes ceturtā diena sākās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Dalībnieki tika iepazīstināti ar treneru un rekreācijas kvalifikācijām, kā arī savas prasmes varēja pārbaudīt praktiskajā šaušanas nodarbībā. Pēc tam visi dalībnieki devās uz Industriālā alpīnisma centru „Falkors”. Dalībnieki uzzināja ne tikai par industriālā alpīnisma profesijas specifiku, bet arī – kā notiek kursi, lai iegūtu tiesības strādāt šajā jomā. Pēc tam dalībnieki paši varēja nedaudz izmēģināt „glābšanas darbu uzdevumu” un kārtīgi pasportot bolderinga zālē kopā ar „Falkora” kluba audzēkņiem.

 

Nometnes noslēdzošā diena notika Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” kāpšanas zālē, kurā nometnes dalībnieki ir startējuši sacensībās, bet nekad līdz šim nav bijuši uz praktisko nodarbību.

Lielu paldies veiksmīgas nometnes norisei izsakām:

Imantam Puhovam, Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijas sporta tūrisma pulciņa skolotājam;

Vivai Dzenei, BJC „Rīgas Skolēnu pils” keramikas pulciņa skolotājai;

Kasparam Vilkam, SIA „Gandrs” pārstāvim;

Laimai Saivai, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas asociētajai profesorei;

Santai Tabulevica, Rolandam Ruģēnam un Katrīnai Cirvelei, SIA „Falkors I.U.”;

Edgaram Šāblim, BJC „Daugmale” direktoram un Ilonai Purmalei, BJC „Daugmale” skolotājai.

Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par finansiālu nometnes atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:

Inga Liepiņa, nometnes vadītāja

sporta tūrisma pulciņa skolotāja

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”

Inga.Liepina@Lspa.lv