Rīgas Skolēnu pils audzēkņi Comenius projektā Nīderlandē

Šajās siltajās pavasara dienās Rīgas Skolēnu pils kultūras vēstures pulciņa audzēkņi piedalījās Comenius skolu partnerības apmaiņas projektā Nijmegenā, Nīderlandē. Projekta tēma bija- Eiropas kultūru līdzības un atšķirības, nosaukums – “Bagātība dažādībā”. Projekta dalībvalstis – Portugāle, Īrija, Slovākija, Nīderlande un Latvija. Projekta laikā iepazinām partnervalstu kultūras un dabas vērtības, vēsturi, izglītības sistēmas, ikdienas dzīvi. Skolniekiem bija iespēja piedalīties Nīderlandes skolas mācību stundās, tika organizētas ekskursijas.

Uz tikšanos Nīderlandē braucām ar busiņu – tā bija iespēja redzēt un iepazīt arī Vācijas un Polijas dabu un pilsētas. Brauciena laikā apmeklējām Nīderlandes pilsētiņas Veendam muzeju, kur uzzinājām daudz jauna par viduslaiku Nīderlandes un Rīgas tirdzniecības sakariem. Nodibinājām kontaktus ar Veendam skolu – viduslaiku Rīgas un Veendam savstarpējie sakari būs mūsu jaunā projekta tēma.

Projekta iespaidi – absolūti pozitīvi, daudz jaunu draugu, daudz Eiropas kultūras objektu foto materiāla, ko izmantosim kultūras vēstures pulciņa nodarbībās. Skolniekiem – motivācija mācīties valodas!

Tatjana Gvozdeva, Rīgas Skolēnu pils kultūras vēstures pulciņa un multiplikācijas studijas skolotāja
www.rsp.lv