Rīgas pilsētas 21.atklātās sporta tūrisma sacensības

Sestdien, 18.aprīlī Ogres Zilajos kalnos notika BJC „Rīgas Skolēnu pils” un RD IJSD organizētās Rīgas pilsētas 21.atklātās sporta tūrisma sacensības kontroles kombinētajā pārgājienā. Kopumā sacensībās piedalījās 32 komandas dažādās vecuma grupās.

Sacensībās tika iekļauti dažādi orientēšanās, tūrisma tehnikas un novadpētniecības uzdevumu. Atkarībā no vecuma grupas distances garums bija no 6 līdz 13 km. Neskatoties uz aukstajiem laika apstākļiem un garo distanci (atkarībā no vecuma grupas 6-13km) komandas veica no meža iznākot noguruši, bet smaidīgi. Kopumā katra komanda distancē pavadīja no 4 līdz pat 6-7 stundām.

Par sacensību uzvarētājiem kļuva:

Visjaunākajā grupā Misas vidusskolas komanda (T.Jaunzemis, D.Drozdova, K.Mežavilka, A.Indriksone), komandas trenere Ingrīda Vaisjune.

Jaunākajā grupā komanda „Remoss” (N.Hofmanis, K.Ģērmanis, L.Hofmane, L.Pļavniece), komandas treneris Normunds Hofmanis.

Vidējā grupā Liepājas Bērnu un jauniešu centra komanda (A.Kalitjuka, A.ahmerova, S.Ernesta, J.Ščigoļevs), komandas trenere Ludmila Rodionova.

Vecākajā grupā Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijas komanda (L.Ozoliņa, M.Vecele, M.Vasiļjevs, M.Celitāns), komandas treneris Imants Puhovs.

Šogad sīva konkurence bija arī Pieaugušo grupā, kurā piedalās jaunieši virs 18.g.v., pulciņu treneri, kā arī topošie treneri. Pirmo vietu ieguva „Remoss” pirmā komanda (L.Pahiorko, I.Zemzare, N.Hofmanis, I.Indriksons), otro vietu Latvijas Sporta pedagoģija akadēmijas komanda un trešo „Remoss” 2 komanda.

Šogad tika izveidota arī atsevišķa grupa, kurā piedalās 7.-9.klašu skolēni bez priekšzināšanām sporta tūrismā. Neskatoties uz to, ka sacensības ir bezmaksas, tomēr skolu aktivitāte vērojama ļoti maza. Iespējams, tas ir saistīts ar skolu sporta darba organizatoru nevēlēšanos piedalīties sacensībās sestdienās, svaigā gaisā, izbraucot nedaudz ārpus Rīgas teritorijas. Godam cīnījās Rīgas 64. vidusskolas komandas un pirmo vietu izcīnīja I.Semjonova, E.Zūkere, K.Irbe, J.Grasmanis un komandas pārstāve, trenere – Ginta Šenfelde.

Liels paldies visiem, kuri palīdzēja šo sacensību veiksmīgai norisei:
• Distanču plānotājām – BJC „Rīgas Skolēnu pils” pedagogiem Agnesei Indriksonei un Baibai Zālei.
• Par orientēšanās distanču sagatavošanu – „Rīgas Skolēnu pils” orientēšanās pulciņa audzēkņiem Fricim Pirtniekam un Ivaram Pirktiņam.
• Visiem „Rīgas Skolēnu pils” sporta tūrisma pulciņa audzēkņiem un Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas studentiem par brīvprātīgo sacensību tiesāšanu.
• Kā arī sacensību diplomu sagatavotājai – Ivetai Freimanei un Skolēnu pils šoferīšiem.

Inga Liepiņa, sacensību galvenā tiesnese
Skolēnu pils sporta tūrisma pulciņa skolotāja
Rīgas pilsētas interešu izglītības metodiskā centra metodiķe
www.rsp.lv

Attēlu galerija

Rezultāti .doc formātā

Rezultāti .pdf formātā


TūrismsTūrismsTūrismsTūrismsTūrismsTūrismsTūrismsTūrismsTūrisms