Reinis veiksmīgi startējis Pasaules veloorientēšanās čempionātā junioriem

Laikā no 20.-28.augustam RSP Orientēšanās pulciņa audzēknis Reinis Grende Latvijas izlases sastāvā startēja Pasaules veloorientēšanās čempionātā junioriem (19 – 20 gadīgiem sportistiem) Itālijā, Vicenza. Sacensībās piedalījās sportisti no 30 valstīm. Programmā – kvalifikācijas sacensības garajā distancē (pēc sacensību rezultātiem tika noteikta sportistu starta secība garās distances finālā), garās distances fināls, vidējās distances fināls, stafešu sacensības, sprints.

Sacensību apvidus – tipiskas mazas Itālijas pilsētiņas, vīnogu lauki, ēršķaini krūmi, granātābeļu dārzi, augsti kalni un to nogāzes, kā arī ļoti karstais laiks +33 – 38 º C   – sacensību organizatori bija parūpējušies par nopietniem pārbaudījumiem sportistiem.

Lai arī Reinim ir augsta līmeņa sacensību pieredze klasiskajās orientēšanās disciplīnās  (dalība Eiropas jauniešu čempionātos, Pasaules skolēnu čempionātos), veloorientēšanās sacensībās sportists startēja pirmo reizi. Veloorientēšanās, salīdzinot ar klasisko orientēšanos, kur sportisti distances veic skriešus, pārvietošanās trasē notiek uz kalnu divriteņiem, tādējādi – arī velosipēda tehniskais stāvoklis un sagatavošana sacensībām ir nozīmīgs faktors, kas var būtiski ietekmēt rezultātu.

R.Grende visas distances veica stabili, bez ievērojamām kļūdām, izvēloties drošus ceļa variantus, par ko liecina arī Reiņa uzrādītie rezultāti:

– garajā distancē  (28 km) 12. vieta 58 sportistu vidū;

– vidējā distancē (17,3 km) 16. vieta 61 sportista konkurencē;

– sprintā (7,5 km) 26.vieta 55 sportistu vidū.

Īpaši uzteicams rezultāts ir Latvijas izlases stafešu komandas (R.Grende, Ē.Gruzde, E.Bričonoks) izcīnītā 4.vieta 16 komandu vidū – tikai minūte puišiem pietrūka līdz bronzas medaļai. Tas ir visu laiku augstākais Latvijas veloorientieristu sasniegums Pasaules čempionātā.

Apsveicam Reini Grendi un novēlam panākumus arī turpmāk.

Ieva Šusta, Skolēnu pils orientēšanās pulciņa skolotāja