Radioelektronikas pulciņš viesojas Ventspilī

Sadarbība starp Rīgas Skolēnu pili un Ventspils Jaunrades nama Radioelektronikas pulciņiem ilgst jau vairāk nekā 10 gadus. Kopā esam pabijuši gan daudzos Latvijas, gan Lietuvas un Igaunijas elektroniķu pasākumos. Tā kā Ventspils Jaunrades nams nesen pārcēlies uz jaunām telpām, 7. oktobrī devāmies to apmeklēt.

No 4300 Ventspils skolēniem Jaunrades nama pulciņus apmeklē 1500. Iespaidīgi. Namā tiešām ir plašas iespējas un daudz ko redzēt. Apmeklējām moderni iekārtoto Radioelektronikas pulciņa telpu, kurā notiek arī Robotikas pulciņa nodarbības, bez tam tajā  prakses nolūkos darbojas arī Ventspils Augstskolas studenti. Jaunajā trases automodelisma kabinetā ir viena no modernākajām trasēm Baltijā. Visiem tehniskajiem pulciņiem ir kopīga mehāniskā laboratorija ar virpu, frēzi un citām darbagaldiem. Pabijām arī Tehniskās modelēšanas, mājturības, ādas apstrādes un mīksto rotaļlietu pulciņos. Un kur tad vēl planetārijs, observatorija un ziemas dārzs uz balkona.

Tā kā VJN Radioelektronikas pulciņa skolotājs ir arī pilsētas gids, izmantojām iespēju un redzējām tiešām daudz, piedalījāmies Mazbānīša lokomotīves pagriešanā, topošā Latvijas augstākā kalna būvē, pagatavojām Ventspils suvenīrmonētu, izgājām Džungļu taku un Enkuru parku, pabijām uz kuģa Azova.

Apmeklējām unikālo Pārventas bibliotēku, redzējām VEF – Ventspils elektronikas fabrika- ražotni un citas rūpnīcas, arī vecpilsētu un ostu.          Vējš, kas mums likās visai spēcīgs, pēc ventspilnieku domām bija –normāls. Un kas pats galvenais- sākām izprast ventspilnieku īpašo domāšanas veidu. Ventspils ir pilsēta ar nākotni!

Jānis Ozols –Ozoliņš, radioelektronikas pulciņa skolotājs