Radioelektronikas pulciņš konkursā Šauļos, Lietuvā

2010.gada 7.maijā Šauļos , Ch.Frenkeļa namā notika XVI Starptautiskais Jauno Elektronikas konstruktoru konkurss, ko organizēja Viļņas Bērnu un jauniešu Informācijas un tehnikas centrs sadarbībā ar “Aušros” muzeju tīklu. Pavisam tajā piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieku no Lietuvas un Latvijas. Atšķirībā no pagājušā gada, diemžēl, nebija ieradušies Baltkrievijas pārstāvji. Tradicionāli jau septīto reizi konkursā piedalījās arī 8 Rīgas Skolēnu pils Radioelektronikas pulciņa audzēkņi.Konkursa dalībnieki rādīja gan robotus, gan mūzikas atskaņošanas iekārtas, gan citas interesantas elektroniskas ierīces. Darbus vērtēja no Šauļu un Kauņas tehnisko universitāšu mācību spēkiem sastāvoša žūrija. RSP audzēknis Roberts Bāliņš ieguva 2.vietu jaunākajā grupā par darbu „Robots”, Maksims Demčenko 3.vietu vecākajā grupā ar darbu „GPS apsardzes sistēma”. Kauņas Tehniskās universitātes elektronikas fakultātes īpašo balvu par oriģinālo risinājumu darbā  „Jonolidnis” savukārt saņēma Daniils Bindjukovs, gan ar nosacījumu, ka nākamgad viņa konstrukcija arī lidos. Varis Priedītis no RSP kā konkursa jaunākais dalībnieks sniedza interviju Šauļu televīzijai

Konkurss bija lieliska iespēja iepazītie ar labākajiem kaimiņvalstu jauno elektroniķu darbiem, piemēram metālmeklētāju un atskaņotāju mugursomā no Kauņas, Telšai jauno aviatoru lidmašīnu no pudelēm, RSP audzēkņa V. Bukovska „Iekšdedzes radio” .Tradicionāli ar lielu sajūsmu tika gaidīti RSP audzēkņa O.Samovarova  „Augstsprieguma eksperimenti”.  Ļoti interesantus darbus ārpus konkursa demonstrēja Kauņas universitātes studenti-  tur bija gan rotējošais displejs, gan jonizācijas dzinējs, gan skrūve, kas skrūvējās pati no sevis bez redzama iemesla.

Brīvajos brīžos apmainījāmies pieredzē ar kolēģiem, iepazināmies ar Ch.Frenkeļa namu un Šauļu Radio un Televīzijas muzeju. Konkurss tika plaši atspoguļots Lietuvas presē un interneta vietnēs. Uzaicinājām Kauņas pārstāvjus piedalīties RSP 2009.g. Ziemassvētku dekoru konkursā.

Radioelektronikas pulciņa skolotājs Jānis Ozols – Ozoliņš

www.rsp.lv

Lietuva1 by Rīgas Skolēnu Pils.

Lietuva2 by Rīgas Skolēnu Pils.

Lietuva3 by Rīgas Skolēnu Pils.

Lietuva4 by Rīgas Skolēnu Pils.

Lietuva5 by Rīgas Skolēnu Pils.

Lietuva6 by Rīgas Skolēnu Pils.