Pasniegtas Rīgas pilsētas interešu izglītības nominācijas

Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta Bērnu un jaunatnes pārvalde sadarbībā ar Bērnu un jauniešu centru “Rīgas skolēnu pils” 2009. gada 14. decembrī Kongresa nama zālē rīkoja interešu izglītības nominācijas pasākumu. Tika izvirzītas nominācijas par sasniegumiem interešu izglītībā kolektīviem, audzēkņiem un atsevišķiem darbiniekiem, kā arī par mūža ieguldījumu šajā jomā. Katras nominācijas pretendenti saņēma balvas no savas jomas profesionāļiem un personībām.

Mūziķis, dziedātājs Arnis Miltiņš  pasniedza atzinības rakstus mūzikas kolektīviem, pētnieks Māris Olte uzteica vides izglītības nominantus, gan kolektīvo, gan individuālo sasniegumu nominācijā vizuālā  un lietišķā māksla uzteica TV žurnālists Ansis Bogustovs un gleznotājs Juris Ģērmanis.

Ar vairākkārtīgiem aplausiem teātra mākslā nominētos – Skolēnu pils teātra studiju “Zīļuks” – skatītāji sveica arī kā šī brīnišķīgā pasākuma režisorus, aktierus un izpildītājus. Par to, ka “Zīļuka” aktieri tagad ir sabiedrībā pazīstami televīzijas diktori, režisori, žurnālisti un vēl citi radošu profesiju pārstāvji, ir jāpateicas Rīgas skolēnu pils komandai: Laurai Paeglei, Mārim Koristinam, Agitai Mēri, Inai Dedovai, Madarai Juškai, Gundegai Kuciņai, Zanei Goiževskai, Līgai Goiževskai, Agnei Mennikai, Ievai Lapiņai, Lienei Stepenai un Mārtiņam Zvīgulim.

Ne tikai mākslas jomās, bet arī tehniskā jaunradē un sportā ir atzinības vērtu darbu ieguldījuši interešu izglītības centri, skolas un namiņi. Un kas zina, varbūt jaunie sportisti, saņemot atzinības rakstus no Dinamo Rīga komandas centra uzbrucēja Armanda Bērziņa rokām, gūs vēl lielāku iedvesmu neatlaidīgam darbam. Balvas un atzinības rakstus par sasniegumiem sportā saņēma arī  Rīgas skolēnu pils sporta tūrisma pulciņa vecākās grupas komanda un tās pedagogi Inga Liepiņa, Agnese Indriksone un Baiba Zāle.

Tehniskās jaunrades sasniegumus publiski uzslavēja vairākkārtējs Latvijas čempionāta TROFI REIDU posmu laureāts, SIA “MerKo” direktors U. Mežulis. Kā kolektīvs tehniskā jaunradē tika apbalvots arī Rīgas Skolēnu pils radiotehnikas pulciņš un tā skolotājs Jānis Ozols – Ozoliņš.

Kam gan vislabāk pasniegt nomināciju bērnu un jauniešu nometņu organizēšanā? Protams, ka ilggadīgai nometņu vadītājai sporta tūrisma pulciņa skolotājai Ingai Liepiņai no Rīgas Skolēnu pils.

Liels pārsteigums tika sagādāts visam Rīgas Skolēnu pils kolektīvam un direktoram Jurim Bogdānovam, kurš saņēma Izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes Pateicības rakstu par atsaucību un atbalstu Eiropas Savienības eTwinning projekta īstenošanā Latvijā un Eiropā.

Uz nominēto audzēkņu, pedagogu un kolektīvu godināšanu bija ieradusies Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane,  kura lielu paldies par mūža ieguldījumu interešu izglītības attīstībā teica vairākiem dižā darba darītājiem. Vissiltākos vārdus gan no Aldermanes kundzes, gan no Rīgas Skolēnu pils direktora Jura Bogdānova, gan Skolēnu pils teātra „Zīļuks” režisores Lauras Paegles saņēma ilggadēja Rīgas Skolēnu pils graciozā ritmoplastikas pulciņa skolotāja Lija Jērcuma.

Iveta Freimane,

Rīgas Skolēnu pils direktora vietniece