Pārgājiens no Vitrupes līdz Salacgrīvai.

„No 2. līdz 4. jūnijam notika kultūras vēstures pulciņa pārgājiens gar Vidzemes piekrasti – no Vitrupes līdz Salacgrīvai.

Pārgājiena mērķis bija iepazīt piejūras dabu, atpūsties un jauki kopā pavadīt laiku.

Vērojām putnus, kukaiņus, pēc attēliem noteicām augus, pētījām dzīvnieku pēdu nospiedumus. Apskatījām Lāņu muižu – no 1940. līdz 1995. gadam te  bijusi skola. Vērojām  saulrietus, cēlām teltis, kurinājām ugunskuru, peldējamies (lai gan ūdens bija auksts) …”

Kultūras vēstures skolotāja Taņa Gvozdeva

“Mūsu pārgājiens Vitrupe-Salavgrīva bija SUPER! Man tas ļoti patika, un es to tiešām izbaudīju ar lielu prieku!

Liels, liels paldies mūsu skolotājām – Vijai un Taņai!:)

Mēs bijām neliela grupiņa un kopā nogājām apmēram 16 km gar jūras krastu, apskatot skaistas vietas, baudot vasaras pirmo elpu – saules siltos pieskārienus un jūras veldzinošo ūdeni! Iespaidi no šīs nometnes ir lieliski! Kad es sasniedzu pārgājiena galamērķi, manī radās šī neparastā laimes sajūta, it kā mazs manas dvēseles sapnis būtu piepildīts.Tas man lika arī aizdomāties, ka daži cilvēki tomēr domā – kāda jēga nest smagu somu plecos un vēl iet garus ceļa gabalus, jo tas taču ir tik nogurdinoši un bezjēdzīgi! Bet es uzskatu, ka vienmēr viss dzīvē ir jāpamēģina, arī pārgājieni un, kad man uz pleciem ir smaga soma, es domāju par visu jauko, kas man ir visapkārt. Šajā pārgājienā  man apkārt bija jauki cilvēki, skaisti dabasskati un brīnišķīgs laiks. Tas viss kopā man lika aizmirst par smago somu uz pleciem un tikai doties uz priekšu gar jūras piekrasti un pārvarēt arī nelielās grūtības ceļā, bet ar smaidu sejā un pārliecību, visi  kopā mēs varēsim noiet jebkuru no  jaukajiem pārgājieniem, jo tas ir neaizmirstams piedzīvojums tiem, kuri māk tos izbaudīt!”

Lienes Melkertes (kultūras vēstures pulciņš) iespaidi.

IMG_0650 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_0670 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_0785 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_0752 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_0824 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_0846 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_0862 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_0905 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_0932 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_0945 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_0984 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_0957 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_7764 by Rīgas Skolēnu Pils.