Orientieristu nometne kopā ar sporta tūristiem

No 26. līdz 30. decembrim Madonā norisinājās ziemas treniņnometne. Jau otro gadu šī nometne tika rīkota kopā ar RSP tūrisma pulciņu, kas veicinājis abu pulciņu ciešākas saliedēšanās un sadraudzības veidošanos!

Šī gada nometnē tās dalībniekiem bija ļoti paveicies ar laika apstākļiem- ārā bija kārtīga ziema un pietiekams sniega daudzums, lai aizvadītu pilnvērtīgus treniņus slēpošanā!

Katra nometnes diena iesākās ar rīta rosmi, lai kārtīgi pamostos dienas pirmajam treniņam. Pamosties, kā arī nomierināties pirms gulēšanas palīdzēja regulārie pulsa mērījumi, ar kuru palīdzību tika kontrolēts katra audzēkņa noguruma un atjaunošanās līmenis nometnes laikā.

Dienas pirmais treniņš bija slēpošana, kas tika organizēts ~2km attālajā “Smecersila” slēpošanas- biatlona bāzē, kur 2006. gadā norisinājās Pasaules kausa posms orientēšanās ar slēpēm sprinta un stafešu distancēs. Slēpošanas trases bija labā stāvoklī, tāpēc lielākie nometnes dalībnieki varēja pilnveidot savas slēpošanas prasmes un iemaņas kvalitatīvi slēpojot, bet mazākie- mācīties un apgūt distanču slēpošanas pamatus, rotaļas uz slēpēm un, jo īpaši, slēpošanu lejā no kalna. Viena treniņa ietvaros vecākajiem nometnes dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savu varēšanu šaujot ar biatlona šauteni gan stāvus, gan guļus, kas notika biatlona trenera vadībā, un nemaz tik daudz patronas “pēc piena” aizsūtītas netika! Jāpiebilst, ka šie ~2km līdz un no slēpošanas trases audzēkņiem bija jāveic ejot kājām, kas kalpoja kā laba, pakāpeniska treniņa iesākšana un nobeigums.

Dienas otrais treniņš tika aizvadīts skrienot. Skrienot pa kupenām, ledu, mežu un tumsu šie treniņi tika aizvadīti lieliskā atmosfērā, un Madonas iedzīvotāji regulāri atskatījās uz skrējēju grupu, kas izskatījās gana iespaidīgi, izgaismojot sev ceļu ar spožām galvas lampām! Savukārt jaunākie nometnes dalībnieki, mācījās veikt vienmērīgus treniņus bez iešanas un apstāšanās treniņa laikā, jo tikai sevi pārvarot, var gūt panākumus sportā! Šo treniņu ietvaros tika aizvadīts arī nakts orientēšanās sprints pa Madonas pilsētas gravām un parkiem, kā arī viena treniņa izglītojošs papildinājumus bija treneres Ievas speciālās fiziskās sagatavošanas vingrinājumu komplekss, kura realizācijā, vecākie nometnes dalībnieki apguva dažādu sarežģītu vingrinājumu tehniskās izpildes nosacījumus, kas noteikti dos papildus motivāciju nedēļas nogaļu treniņu regulārai apmeklēšanai!

Katras dienas trešais treniņš bija sporta spēļu treniņš. Tika aizvadītas gan volejbola, gan basketbola spēles sporta zālē. Gan arī regbija spēle, kas bija ar papildus nosacījumiem un norisinājās āra, sniega apstākļos, kā arī  ļoti patika tās spēlētājiem un skatītājiem.

Kopumā nometnē pavadītais laiks bija patīkams starpsvētku periods gan tās dalībniekiem, gan pedagogiem! Lai arī fiziski noguruši, tomēr ar patīkamā emocijām visi nometnes dalībnieki devās mājup, lai sagaidītu Jauno- 2010. gadu! Paldies visiem nometnes dalībniekiem par piedalīšanos! Īpašs paldies tūrisma pulciņa trenerei Ingai par nometnes vadīšanu! Lai panākumiem bagāts Jaunais gads!