Orientēšanās klubu stafetes 2009

Tas jau ir kļuvis par ieradumi Latvijas orientēšanās klubiem. Par ļoti labu ieradumu! Pulcēties reizi gadā augusta beigās maksimāli pilnā sastāvā un skriet jauktās stafetes jeb Klubu stafetes. Etapi ir 7, bet vienas komandas skrējēju skaits vēl lielāks, t.i., 10. Tāpēc lai svinētu uzvaru, nepietiek ar vienu lielisko skrējēju, tādiem jābūt visiem:)

Gluži tāpat kā pirms gada un diviem arī mēs tur bijām un cīnījāmies. Šogad RSP deliģēja veselas 4 komandas, kuru sastāvā bija ne tikai elites, bet arī mazo un vecāko grupu skrējēji.
Pirms sacensībām, kas norisinājās Baldones mežos ar startu pie Riekstukalna, cerības uz augstu vietu RSP I komandai bija lielas. Komandā bija iekļauti mūsu labākie puiši no 16 grupas (Dāvis un Ivars K.) un stiprākās meiteņu 12 grupas skrējējas (Diāna Marta un Madara), kā arī mūsu labākais elites vīrs Anatolijs Tarasovs. Arī pārējām RSP komandām bija cerības uz augstu vietu, sacenšoties 42 komandu konkurencē.

Iesākums bija visai intriģējošs. Apvidus līdzens, pārsvarā viegli skrienams. Tikai vietām izcirtumi, purvi un brikšņi, un viens liels kāpums Riekstukalnā. Distances arī ne īpaši grūtas un samērā īsas.

Pēc pirmā etapa labākajā pozīcijā no visām mūsu komandām bija RSP II ar Valteru Āboliņu finišā. Diemžēl Reinim Grendem no RSP I neveicās tik labi, un cīnoties ar pēkšņām sāpēm kājās visu distances laiku, viņš finišēja diezgan atpaliekot no līderu komandām (OK Saldus, Viga, OK Kāpa un OK Ogre). Taču mēs cerības neatmetām:)
Arī turpmākā sacensību gaita bija ne mazāk interesanta un mainīga, gluži tāpat kā laikapstākļi, kur karsta saule mijās ar lietus šaltīm un melnām debesīm. Nākošie etapi, kur dažos paralēli distanci veica 2 skrējēji, spēja gan pacelt mūsu komandas uz augstākām pozīcijām, gan nedaudz atmest zemāk no cīņas par labāko sešinieku. Diemžēl RSP II komanda pēc viena no etapiem tika noņemti nepareizas atzīmes dēļ, savukārt RSP I par spīti visām neuzmanības kļūdām un citām kaitēm, izcīnīja augsto 8.vietu. Tas ir ļoti labs sasniegums, jo pirms gada šajās sacensībās tikai iegūta 17.vieta. Klubu stafetēs uzvaru izcīnīja OK Saldus komanda.
RSP III finišēja ar 20.rezultātu un RSP IV ieņēma 32.vietu.

Pilnie sacensību rezultāti šeit