Orientieristi uzvar Latvijas o-klubu futbola turnīrā

Kārtējo reizi Ozons pierāda to, ka ir ne tikai spēcīgākais Latvijas klubs orientēšanās sportā (uzvarot Klubu stafetes), bet ir labākie starp Latvijas o-klubiem arī uz futbola laukuma, jau otro gadu pēc kārtas uzvarot orientēšanās klubu futbola turnīrā, pārspējot gan Latvijas orientēšanās klubus, gan arī komandas no Lietuvas.

Šogad organizatoru lomu bija uzņēmušies OK Kāpa, organizējot, turnīru 18.decembrī Saukrastu sporta centrā, speciāli pieaicinot tiesnešus no Latvijas Futbola federācijas. Turklāt jau otro gadu pēc kārtas, šo turnīru var uzskatīt par starptautisku, jo tajā piedalās arī spēcīgākie o-klubi no līdzīga futbola turnīra starp Lietuvas orientieristiem. Latvijas orientēšanās klubu godu aizstāvēja sādu o-klubu komandas: Kāpa (divas komandas), Ziemeļkurzeme, Meridiāns, Auseklis (divas komandas), Mežmalas MTB, COK Silva, OK Ogre un Ozons (divas komandas).

Kopā ar šī gada Lietuvas turnīra uzvarētājiem OK Arboro un spēcīgo IGTISA komandu no Lietuvas, visas 14 komandas tika sadalītas četrās apakšgrupās, no kurām uz ceturtdaļfinālu tiek divas labākās no katras grupas.

Ozons I komandas sastāvs:          

 • Mārtiņš Linde
 • Harijs Āboliņš (vārtsargs)
 • Valters Āboliņš
 • Edgars Bernāns
 • Dāvis Dišlers
 • Jānis Skujenieks
 • Kalvis Brūns
Ozons II komandas sastāvs:

 • Kristaps Grinbergs
 • Kaspars Kojalovičs (vārtsargs)
 • Māris Jansons
 • Māris Ruģelis
 • Toms Riekstiņš
 • Fricis Pirtnieks
 • Arvis Gelbis

Ozona pirmajai komandai grupu spēlēs pretī nāca COK Silva un Mežmalas MTB komandas, savukārt Ozons II komandai: lietuvieši IGTISA un OK Ogre.

Pirmā komanda spēlējot pret COK Silva diezgan spraigā cīņā spēja izcīnīt uzvaru ar rezultātu 3:0, taču MTB Mežmalas komandu tā arī neizdevās pārspēt un spēle beidzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Ozona otrā komanda spēlē pret spēcīgajiem lietuviešiem IGTISA pirmajā spēles daļā parādīja ļoti spēcīgu pretestību, pirmie gūstot vārtus, taču spēles beigu daļa neizdevās tik laba, un rezultātā zaudējums 1:4. Līdzīgi arī spēlējot pret OK Ogre komandu, kur ļoti līdzvērtīgā cīņā, tomēr neizdevās pieveikt prasmīgo Ogres komandas vārtsargu un diemžēl nācās atzīt Ogres komandas pārākumu ar minimālu rezultātu 0:1.

Līdz ar to diemžēl tikai Ozona pirmā komanda turpināja cīņu izslēgšanas spēlēs. Ceturtdaļfinālā bija jācīnās ar Ziemeļkurzemes komandu, kas jau iepriekšējos gados kaut kā vienmēr ir bijis ļoti neērts pretinieks. Ļoti saspringtā, brīžiem haotiskā spēlē 20 minūšu laikā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus un uzvarētāju nācās noteikt izpildot pēcspēles soda sitienus. Veiksme šoreiz bija mūsu pusē un Mārtiņš, Valters un Dāvis, kā arī Harijs parādīja savu meistarību un psiholoģisko noturību, uzvarot pēcspēles sitienos.

Pusfinālā nācās spēkoties ar lietuviešu IGITSA komandu. Šoreiz izdevās labs spēles sākums un jau pirmajā uzbrukumā, dažas sekundes pēc spēles sākuma, tika  gūti vārti. Ļoti saspringtā un interesantā cīņā Ozona komanda parādīja savu labi organizēto aizsardzību, kas spēja apturēt lietuviešu uzbrukumus un skaistā spēlē gūstot uzvaru ar rezultātu 2:0

Finālā sanāca vēlreiz cīnīties pret Mežmalas MTB komandu, kura pusfinālā bija pieveikusi otru lietuviešu komandu OK Arboro. Diemžēl ļoti saspringta un aizraujoša cīņa neizvērsās, jo pretinieku komandas spēlētāji iepriekšējās cīņās bija guvuši traumas, un faktiski spēlēja mazākumā. Ozons jau no paša spēles sākuma kontrolēja gan bumbu, gan arī spēles gaitu, saspēlējoties ar piespēlēm, izmanojot faktisko skaitlisko pārsvaru un iesitot 3 vārtus. Taču 60 sekundes pirms spēles beigām, pretiniekiem tomēr izdevās gūt goda vārtus un Harijam pirmo reizi visa turnīra laikā nācās ņemt bumbu ārā no saviem vārtiem. Taču spēle beidzās ar Ozona komandai labvēlīgu rezultātu 3:1. Līdz ar to jau otro gadu pēc kārtas Ozons izcīnīja uzvaru Latvijas orientēšanās klubu futbola turnīrā, paturot ceļojošo kausu savā īpašumā vēl uz vienu gadu.

Liels paldies Kāpai, par augstā līmenī noorganizētu turnīru, paldies visiem, kas aizstāvēja Ozona godu cīnoties abās kluba komandās, tāpat paldies arī līdzjutējiem, arī tiem, kas juta līdz neklātienē.

Vēlāk raksts tiks papildināts arī ar fotogrāfijām, kā arī izslēgšanas spēļu video ierakstiem.

Visi rezultāti

OZONS labākie!