Noslēdzies XII Starptautiskais Ziemassvētku Elektronisko dekoru konkurss

Konkurss sekmīgi notika no 2016.gada16.decembra līdz 2017.gada13.janvārim.To organizēja Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Rīgas Interešu izglītības metodisko centru. Jau vairākus gadus šo konkursu  atbalsta  Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija.

Konkursā piedalījās 68 dalībnieki no Rīgas Skolēnu pils, Ventspils Jaunrades nama, Jelgavas 5.vidusskolas, Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas, Tehniskās jaunrades nama „Annas2”, Jūrmalas Bērnu jauniešu centra,  Izziņas centra „Lielvārdi”, kā arī viesi no Šauļu Jauno tehniķu centra (Lietuva), Minskas Bērnu un jauniešu pils (Baltkrievija), Maskavas bērnu jaunrades namiem „Caricino” un „Na Sumskom” (Krievija), kopumā ar 60 darbiem – elektroniskiem Ziemassvētku tematikai veltītiem dekoriem.

 

Visi darbi bija izvietoti Skolēnu pils 1. stāva gaitenī, kur tie sekmīgi darbojās līdz 13.janvārim. Pa šo laiku darbus aplūkoja vairāk nekā 2000 skatītāju – Skolēnu pils Ziemassvēku eglīšu un citu pasākumu apmeklētāji. Skatītāju atsaucība bija ļoti liela, piemēram, skatītāju balvas piešķiršanai nepieciešamie 100 vērtējumi tika savākti jau pirmo stundu laikā. Šogad Skatītāju balvu saņēma Dmitrijs Zatonskis no Maskavas par darbu ar riņķojošu salaveci „Ziemas fantāzija”, ar dažām balsīm atpalika Skolēnu pils dziedošais sniegavīrs „Nostaļģija”.

 

13.janvārī, piedaloties konkursa dalībniekiem un viesiem no Maskavas, kā arī pārstāvjiem no Latvijas Elektronikas un Elektrotehnikas rūpniecības asociācijas un  Latvijas Universitātes,  konkurss svinīgi tika slēgts. Sekojot tehnoloģijām, konkurss ir audzis kvalitatīvi, darbi šogad bija īpaši interesanti, un to novērtēšana nebija viegla. Tāpēc šogad netika dalītas vietas, bet dalībniekiem piešķirrti 1., 2. un 3.pakāpes diplomi. Bija tehniski sarežģīti un vizuāli iespaidīgi darbi ar mikrokontrolieru vadību, pirmo reizi konkursā tika izmantotas RGB diodes ar integrētu mikrokontrolieri.

 

Informāciju sagatavoja:

Jānis Ozols- Ozoliņš, radiojanis@inbox.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Elektronikas pamatu un Robotikas pulciņa

interešu izglītības skolotājs, konkursa organizators