Mūsu sporta tūristi iekaro Tatru kalnos

Vasaras sporta tūristiem ir īpaši ražens laiks, kad ikdienas treniņi un sacensības tiek aizstāti ar nometnēm, piedzīvojumiem, sevis pilnveidošanu kalnu braucienos. Mēs no 2. līdz 11.augustam devāmies uz Tatriem.

Šis brauciens bija īpašs, jo lielai daļai dalībnieku tika sasniegtas pirmās kalnu virsotnes. Gleznainie Tatru kalni ar saviem  skaistajiem ūdenskritumiem, dzidrajiem ezeriem ir lieliska vieta, kur gūt savu pirmo pieredzi, un ja vēl ir tik pieredzes bagāts un entuziastisks vadītājs kā Inga Liepiņa un dalībnieki ar tādu atdevi, brauciens nevar neizdoties.

Sevišķi liels prieks mums bija par pašiem mazākajiem – 10-14 gadu vecajiem audzēkņiem, kas ar lielu cīņas sparu un aizrautību sasniedza savu pirmo virsotni. Viņu acīs mirdzēja patiess gandarījums.

P.S. Cepumi un kondencētais piens, nekur negaršo tik labi, kā kalna virsotnē, kur visapkārt paveras plašums 🙂

Polijas augstākā virsotne ir Risi kalns (Rysy 2499m). Šķērsojām robežu kalnos un virsotnes saldumus ēdām uz Risi kalna Slovākijas pusē, kas tur ir par 4m augstāks.

Kopumā  šis bija virsotnēm bagāts brauciens: Vychona Vysoka 2429m, Hruby štit 2172m, Ostrva 1978m, Suchy vrch 1793m.

Slovāku paradīzē izstaigājām Suckaballa un Ilaštorisko, kas ir īpaši gleznaini. Apbrīnojami, kādus tik mākslas darbus spēj radīt ūdens iegraužoties klintī! Kāpt gar slapjajiem ūdenskritumiem nemaz tik viegli nebija un noķērām ne vienu vien piedzīvojumu!

Pie Belianska Jaskyna tika izkāpti vairāki klinšu maršruti. Populārākais teiciens bija: “Es nevaru, bet varu” 🙂 Saki, ka nevari, pakāpies vēl soli augstāk un iespējams, ka attapsies jau galā 🙂

Stāstīt būtu daudz ko – piedzīvotās emocijas, gūtie iespaidi, fantastiskie skati ir neaprakstāmi. Paldies brauciena organizatoram Ingai. Un, protams, bravo! Lāsmai, Kristapam, Ravitai, Matīsam, Mārtiņam, Renāram, Evai, Žanim Ilmāram, Līgai, Dainai.

Baiba Zāle, sporta tūrisma pulciņa skolotāja