Mājup ar diviem kausiem

Rīgas Skolēnu pils šaušanas pulciņa audzēkņi veiksmīgi aizstāvēja ne tikai Skolēnu pils un Rīgas pilsētas, bet arī mūsu valsts karogu un prestižu XV Starptautiskajās šaušanas sacensībās „Polonia 2010” Viļņā, Lietuvā 2010.gada 14.-17.janvārī.Sacensībās piedalījās Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas labākie šāvēji. Sacensības notika Lietuvas Poļu biedrības centra kultūras namā. Latvijas godu aizstāvēja Skolēnu pils šaušanas pulciņa audzēkņi, pārstāvji no Dobeles un Tukuma.

Sacensības notika Olimpiskajos vingrinājumos ar pneimatiskajiem sporta ieročiem (šautenes un pistoles) vīriešu un sieviešu konkurencē. Sportisti sacentās pieaugušo, junioru un jauniešu vērtējumā 2 startos, atklātā un superfinālā.

Ar starptautiska līmeņa rezultātu PŠ-40 vingrinājumā (pneimatiska šautene, 40 šāvieni) 391 punkts no 400 iespējamiem, kausu un 2.vietu junioru grupā izcīnīja Latvijas Jaunatnes II Olimpiādes čempione Anete Rozmane. 3.vietu junioru grupā izcīnīja Latvijas jaunatnes čempione Karīne Blakunova PP-40 vingrinājumā (pneimatiskā pistole, 40 šāvieni ar vienu roku) 366 punkti no 400 iespējamiem.

Atklātajā finālā varēja iekļūt tikai 27 dalībnieki pēc 2 startu rezultātiem absolūtā vērtējumā (pistoles un šautenes, bez dzimuma un vecuma ierobežojumiem). No Skolēnu pils audzēknēm atklātajā finālā iekļuva Anete Rozmane, Kristīna Musļimova un Latvijas Junioru čempione Viktorija Andžāne (šautenes) un Karīne Blakunova (pistoles), bet Elvīrai Tēbergai un Annai Krivenokai pietrūka tikai 1 punkta.

5.vietu superfinālā ļoti dramatiskā cīņā aiz Eiropas čempiona, Lietuvas čempiona, Igaunijas čempiones un Baltkrievijas čempiones izcīnīja Latvijas četrpadsmitkārtējā čempione Kristīna Musļimova. Tik augsts sasniegums šaušanas pulciņa vēsturē ir pirmo reizi.

Mūsu audzēknēm – iesācējām šaušanā galvenais uzdevums bija pārvarēt starptautiskajās sacensībās esošo stresu. Elizabete Veidiņa, Aļona Krotova un Solvita Padamane ne bez grūtībām izpildīja galveno uzdevumu, par lielu pārsteigumu spēja pat labot personīgos rekordus: Elizabete par 17 punktiem, Aļona par 19, Solvita par 14.

Pateicamies par palīdzību Rīgas domes IKSD Sporta un jaunatnes pārvaldes Jaunatnes nodaļai!

Juris Gabranovs, šaušanas pulciņa skolotājs

www.rsp.lv

DSCF0161 by Rīgas Skolēnu Pils.

DSCF0154 by Rīgas Skolēnu Pils.

DSCF0151 by Rīgas Skolēnu Pils.

DSCF0150 by Rīgas Skolēnu Pils.

DSCF0145 by Rīgas Skolēnu Pils.

DSCF0120 by Rīgas Skolēnu Pils.

DSCF0118 by Rīgas Skolēnu Pils.