LR komandu čempionāts 100 lauciņu dambretē U-10 un U-13 vecuma grupās

LR komandu čempionāts 100 lauciņu dambretē U-10 un U-13 vecuma grupās pēc tradīcijas risinājās viesmīlīgajā Liepupes vidusskolā. Komandu sastāvos četri dalībnieki, tai skaitā vismaz viena meitene. Tradicionāls kļuvis arī RSP jauno cerību veiksmīgais starts U-10 vecuma grupā, kur jau trešo gadu pēc kārtas tika iegūts čempionvienībai veltītais kauss. RSP jaunākie dambretisti 10 komandu konkurencē guva 8 uzvaras un vienu mačsacīksti ar 2.vietas ieguvēju – Siguldas sporta skolas vienību noslēdza neizšķirti. Šā gada pārliecinošo uzvaru kaldināja Jekaterina Karima Žitņikova, kas uzrādīja labāko rezultātu pie zēnu 1. galdiņa, tik šogad treniņus uzsākušais Oļegs Gesins, kā arī Rainers un Līva Kreitāļi. Piecgadīgo Raineru, kas pie trešā galdiņa veiksmīgi aizstāja (14 punkti no 18 iespējamiem) saslimušos komandbiedrus, var droši uzskatīt par jaunāko Latvijas čempionu 100 lauciņu dambretē.

Mūsu pagājušā gada jauno cerību čempionvienības dalībnieki Aleksandrs Černovs, Simona Brokāne un Kārlis Ozols kopā ar aizpagājušā gada Latvijas jauno cerību absolūto čempioni (arī individuāli) Laini Kreitāli cīņā ar pāris gadus vecākiem sāncešiem U-13 grupā tik pēc papildrādītjiem, iegūstot vienādu punktu skaitu ar 3.vietas ieguvējiem – Siguldas sporta skolas minikadetiem, palika uzreiz aiz godalgoto vietu trijnieka – ceturtajā vietā. Šajā grupā uzvarētāju kauss BJC Bolderājas minikadetiem.
Abās jaunākajās vecuma grupās iezīmējies četru vadošo dambretes centru kvartets: RSP un BJC Bolderājai pa vienai pirmajai un ceturtajai vietai, bet Siguldas un Kuldīgas sporta skolām – pa vienai otrajai un trešajai vietai.

Māris Mitenbergs, dambretes pulciņa skolotājs

www.rsp.lv