Lielkoncerts Rīgai 810 “Meistars.Dziesma leģenda”

Rīgas 810gadei veltītais svētku lielkoncerts MEISTARS. DZIESMA. LEĢENDA, kas pulcēja 7000 kora dziedātājus, dejotājus un pūtēju orķestru mūziķus no visas Latvijas, notika Mežaparka Lielajā estrādē 20.augustā 20.00, aicinot skatītājus un klausītājus piedalīties monumentālā un krāšņā muzikāli skatuviskā notikumā, kas izskanēja kā himna Latviešu Dziesmu un deju svētku kustībai, dziesmā vienojot korus un meistarus – diriģentus un komponistus.

Šajā koncertā piedalījās arī mūsu – Skolēnu pils meiteņu kamerkoris „Tonika”.

Lielkoncertā skanēja dziesmas no klasiskā Dziesmu svētku repertuāra, kā arī meistaru- diriģentu un komponistu jaundarbi korim. Ar jaunām un klasiskām kora dziesmām Rīgas 810 gades lielkoncertā varēja dzirdēt publikas iemīļotu tradicionālo Dziesmu svētku repertuāru, kā arī īpašu svētku programmu, ko piedāvāja meistari- deviņi diriģenti, iestudējot deviņu komponistu dziesmas korim un veidojot 9 meistaru radošos tandēmus. Valts Pūce un Mārtiņs Klišāns. Jānis Lūsēns un Andris Veismanis. Juris Kulakovs un Ivars Cinkuss. Arturs Maskats un Mārtiņš Ozoliņš. Uldis Marhilēvičs un Ints Teterovskis. Uģis Prauliņš un Agita Ikauniece. Zigmars Liepiņš un Romāns Vanags. Mārtiņš Brauns un Sigvards Kļava, Imants Kalniņš un Aira Birziņa.

Lielkoncerta klasiskajā Dziesmu svētku programmā izskanēja Pētera Barisona, Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola un Raimonda Paula kompozīcijas, ko diriģēja Vispārējo dziesmu svētku virsdiriģenti; Arvīds Platpers, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis un Haralds Bārzdiņš.

Rīgai 810. Vērienīgajā pilsētas svētku koncertā godināja vecmeistarus- maestro Imantu un Gido Kokarus 90. dzimšanas dienā.