Latvijas kino svētki klātienē

Gandrīz visu pagājušo nedēļu kino mākslas pulciņa audzēkņi piedalījās Latvijas kino festivāla „Lielais Kristaps” 25. gadu jubilejas norisēs. Pateicoties veiksmīgai pulciņa sadarbībai ar festivāla organizatoriem viņi iepazinās ar svētku praktisko pusi, ar kinoteātra darbības īpatnībām, saprotot to kā sarežģīti funkcionējošu centru kino izplatīšanai un arī izklaidei. Visa festivāla garumā, t.i., no 10. aprīļa līdz 14. aprīlim, viņi strādāja kā brīvprātīgie kinoteātrī „Splendid Palace”, kur arī risinājās galvenie festivāla notikumi. Pulciņa audzēkņi palīdzēja profesionāļiem garderobē, pie biļešu kontroles, virtuvē. Kopā ar viņiem viņi tāpat piedalījās Latvijas kino slavenību apbalvošanas ceremonijā, viesu sagaidīšanā.Protams, audzēkņi aktīvi izmantoja arī iespēju novērot klātienē atklāšanas un noslēguma ceremoniju, piedalīties filmu pirmizrādēs, diskusijās par Latvijas kino tagadni un nākotni, kā arī A. Freimaņa grāmatas prezentācijā un operatora A. Birzuļa piemiņas foto izstādes atklāšanā. Tas viņiem deva gan jaunu pieredzi kinoteātra darbā, gan iespēju pielaikot viņiem vēl pilnīgi jaunu un nezināmu kino zvaigznes lomu.

Dažas kino mākslas pulciņa audzēkņu atziņas pēc piedalīšanās šā gada Latvijas kino festivālā „Lielais Kristaps”:

„Man patika būt pasākumā– tā bija iespēja sastapt jaunus un interesantus cilvēkus, ielūkoties darba aizkulisēs, t.i., redzēt, kas notiek pirms visa šī grandiozā šova. Pats labākais – klātienē vēroju filmas pirmizrādes”.

„Tas man deva lielāku ieskatu kino pasaulē. Latviešu kino tagad mani ir pamatīgi ieinteresējis. Bija jauki izjust svētku atmosfēru, atrodoties starp visiem Latvijas nozīmīgākajiem cilvēkiem kino pasaulē”.

„Tā bija vienreizēja iespēja. Varbūt neizdevās redzēt tik daudz filmas cik gribējās, taču tā bija darba pieredze, kā arī iespēja komunicēt ar cilvēkiem gan no zemāka, gan no augstāka sabiedrības slāņa. Ļoti patika vakara atmosfēra, kad visi ir saposušies un ir svinīgs noskaņojums. Es bagātināju savu priekšstatu par latviešu kino”.

„Piedalīšanās festivālā palikusi atmiņā kā ļoti jauks un interesants notikums. Tā bija tāda kā iespēja ielūkoties tam visam aizkulisēs, vaigā uzlūkot mūsu pašmāju slavenības”.

„Festivāls norisinājās nedēļu. Biju maza daļu no visa pasākuma, bet tomēr es paguvu visapkārt sajust kino mīlētāju radīto brīvo atmosfēru un, protams, baudīt lieliskas kino filmas. Noteikti esmu guvusi jaunu pieredzi strādāt komandā kopā ar cilvēkiem, un arī neaizmirstamus iespaidus par “dzīvi kinoteātrī”.”

Fotoreportāža: BJC „Rīgas Skolēnu pils” kino mākslas pulciņš piedalās festivāla „Lielais Kristaps” norisēs kinoteātrī „Splendid Palace”.

Lilita Aleksejeva, kino mākslas pulciņa pedagogs