Kurzemes pavasaris Liepenē (3.-4.04.) un Lieldienu sprints Vecrīgā (05.04.)

Izbaudot Lieldienu brīvdienas un skrienot Liepenē pirmajās Latvijas kausa sacensībās un Monas sprintā Vecrīgā, RSP orientieristi atklāja jauno sezonu.Kā jau ierasts, “Kurzemes pavasaris” ir sacensības, kas pulcē ne tikai pašmāju, bet arī ārzemju orientieristus. Un šogad kuplā skaitā bija ieradušies skrējēji arī no Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Baltkrievijas un Igaunijas. Tāpēc vietējiem skrējējiem nācās krietni nopūlēties, lai uzvaras medaļas paliktu mājās.Pelēkā un aukstā sestdienā sportisti sacentās vidējā distancē, veicot īsākas un tehniski grūtākas distances Ventspils viltīgajā kāpu reljefā. Savukārt, svētdien sacensību organizatori piedāvāja garākas distances, pārbaudot orientieristu izturību lēzenākā, toties krietni purvainākā apvidū.

No RSP komandas ar abu dienu izaicinājumu vislabāk tika galā Kalvis Brūns (M21A) un Reinis Grende (M18). Viņi kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena, izcīnot uzvaru divu dienu summā. Jāteic, ka Reinis pēc pirmās dienas starta bija tikai 6.vietā. Par trešo vietu varēja priecāties Madara Brice (W14), Ivars Kļaviņš (M18) un Kristīne Ruka (W21A). Arī Kristīne un Ivars savas pozīcijas starp medaļniekiem izcīnīja tikai pēc otrās dienas starta.


Kalvis uz goda pjedestāla


Reinis finišā

Ventspils nakts mačā, ko organizēja OK Ziemeļkurzeme, sestdienas vakarā pēc vidējās distances pēc balvām devās Anatolijs Tarasovs (2.vieta M21) un Rūdolfs Alsbergs (3.vieta M16). Sacensības norisinājās apvidū pie “Lemberga hūtes”,  un šis rezultāts netika rēķināts Kurzemes pavasara abu dienu summā. Skrējiens īpaši aukstajā un lietainajā vakarā prasīja krietnu piepūli, tāpēc gribas uzslavēt Rūdolfu, kas izcīnīja savu pirmo godalgoto vietu, turklāt skrienot ne ar to spožāko pieres lampu, kas nozīmē, ka orientieristam šādā gadījumā ir jābūt īpaši precīzam. Organizatori bija parūpējušies arī par kādu pārsteigumu – pēc finiša katrs startējušais tika pie karstas tējas un gardas smalkmaizītes!

Pirmdien jau krietni siltākā un saulainākā laikā orientieristi pulcējās Vecrīgā, lai piedalītos ikgadējās sprinta sacensībās “Lieldienu balva” . Skrējienā pa vecpilsētas ielām nepārspēts palika Mārtiņš Linde (V21), Ilze Ārniece (S21), Madara Brice (S14) un Ivars Kļaviņš (V18), izcīnot uzvaras. Ilzei šī bija pirmā izcīnītā uzvara orientēšanās distancē. Apsveicam! Otro vietu S14 grupā svinēja Diāna Marta Ruka un 5.vietu spēcīgajā vīru elites distancē izcīnīja Anatolijs Tarasovs. Arī šie rezultāti tiks rēķināti Latvijas kausa kopvērtējumā.


Mārtiņš Linde skrējienā pēc uzvaras

“Kurzemes pavasaris ”  un ” Ventspils nakts” rezultāti

“Lieldienu balva” rezultāti