Kultūras vēstures pulciņa panākumi Vilņas Starptautiskajā bērnu un jauniešu kino festivālā

25.-26.novembrī Lietuvas galvaspilsētā Vilņā notika starptautisks bērnu un jauniešu kino festivāls “REC 2011”. Rīgas Skolēnu pils festivālā piedalījās ar kultūras vēstures pulciņa un Veendam Winkler Prins drāmas klases sadarbības filmu “Magdalena”. Rezultāts – filmai piešķirtas divas galvenās balvas nominācijās: “Labākais operatora darbs” un “Labākais scenārijs”.

Informācija par filmu ievietota viena no Lietuvas populārākajā jaunumu interneta lapā:

http://www.zebra.lt/lt/video/kanalas/moksleiviu-kino-festivalis/rec-2011-magdalena.html

Viļņas festivāls ir nopietns notikums Lietuvas galvaspilsētas kultūras dzīvē. Festivāls notiek jau 26 gadu! un galvenokārt vieno Baltijas valstu bērnu un jauniešu studijas. Šogad festivālā piedalījās studijas no Lietuvas (Palanga, Klaipēda, Druskininki un Viļņa), Igaunijas (Tallina), Krievijas (Pēterburga) un Latvijaa (Rīga). Festivāla skate notika vienā no lielākiem Viļņas kino centriem Forum Cinema Vingis ar konkursa filmu programmu, kuras ilgums bija 2 stundas. Žūrijas komisijā – Lietuvā ievērojami kino speciālisti. Festivālu atklāj žūrijas komisijas vadītājs, Lietuvas dokumentālā kino režisors Sauliaus Beržinio.

Šogad uz festivālu devāmies ne tikai lai piedalītos konkursā, bet arī lai gūtu starptautisku festivālu pieredzi un informāciju un … cerējām – varbūt iegūsim jaunus sadarbības partnerus jauniem projektiem. Cerības attaisnojās pilnībā! Esam atgriezušies mājās ne vien ar labām balvām, bet arī idejām un galvenais – draugiem 🙂

Nākotnē plānojam veidot sadarbības filmas ar Viļņas bērnu un jauniešu centra filmu studiju. Lai mums izdodas!

Starptautiskaja festivāla piedalījās RSP kultūras vēstures, televīzijas un kino pulciņa audzēkņi un skolotājas Lilita Aleksejeva un Tatjana Gvozdeva. Pa ceļam uz Viļņu apskatījām slaveno Krusta kalnu pie Šauļiem, Viļņā – vecpilsētu. Festivāla organizētāji mums uzdāvināja lielisku ekskursiju uz Trāķu pili.

festivāla adrese:

http://www.lmitkc.lt/lt/naujienos/364

rakstu sagatavoja: Tatjana Gvozdeva, pulciņa skolotāja