KULTŪRAS VĒSTURES projekts ar Veendam skolu Nīderlandē

Izrādās – pasaulē ir vietas, kur cilvēki sapņo par Rīgu J kur vārds Rīga saistās ar skaistu, tālu, mītisku zemi, … kur debesis zilākas un saule spožāka ! Tā vieta ir Veendam – maza jauka pilsētiņa Nīderlandes ziemeļos, netālu no Groningenas.

Kāpēc Rīga ir veendamiešu sapņu pilsēta?  Izrādās jau sensenos laikos Rīgu un Veendam saistīja aktīva tirdzniecība. Gandrīz katram mazās pilsētiņas iedzīvotājam piederēja savs kuģis un gandrīz katrs kuģinieks bija bijis Rīgā. Kad sākās padomju laiki un Latvija nozuda no pasaules kartes, Veendam kapteiņi joprojām atcerējās skaisto Rīgu un stāstīja saviem bērniem  par brīnumaino viņu jaunības pilsētu. Katrai ģimenei vēl šodien mantu lādē vai pažobelē noteikti atradīsies kāda lieta, kas nākusi no Rīgas. Veendam bērni ir rūpīgi saglabājuši savas ģimenes stāstus un leģendas ! Un Veendam muzeja direktors Hendriks Hachmers ir sarakstījis grāmatu, kurā apkopoti daudzi no stāstiem – „Ar sveicieniem no Rīgas”

Mēs, Rīgas Skolēnu pils animācijas un kultūras vēstures pulciņu skolotāja un skolnieki pavisam nejauši atklājām šo pilsētu eTwinning partneru portālā un pavisam nejauši iebraucām ciemos – pa ceļam no Comenius apmaiņas projekta citā Nīderlandes pilsētā. Bet nejaušības nekad nav nejaušas ! Apburti no Veendamiešu viesmīlības un neatklātās Rīgas un Veendam vēstures – nolēmām, ka jāveido kopīgs projekts! Tas būs  eTwinning projekts starp Rīgas Skolēnu pili (animācijas un kultūras vēstures pulciņi) un Veendam Winler Prins skolu. Projektā pētīsim mūsu pilsētu vēsturisko sadarbību tirdzniecības jomā un rezultāts būs kopīgi veidota animācijas filmiņa.

VAI VĒLIES PIEVIENOTIES un palīdzēt Veendam jauniešiem atklāt Rīgu ?
Reģistrējies Skolēnu pils kultūras vēstures un animācijas pulciņos.

Lai mums izdodas

Skolotāja Tatjana Gvozdeva

meesVeendamMuzejaa