Kalni un klintis Itālijas Ziemeļos

Šīs vasaras pašā viducī, kad Latvijas plašumi kļuva pa šauru un vēlme pēc kalniem un  klintīm par lielu, pēc aktīvajiem treniņiem gada garumā, RSP sporta tūristi devās  uz Itālijas Ziemeļiem, kur plešas vilinošie Dolomītu alpi un daudzveidīgās klintis, lai nostiprinātu un rādītu savas gūtās prasmes un iemaņas.

Fakti un sasniegumi.

Brauciens norisinājās no 16.07.-29.07. Maršruts: Rīgas Skolēnu Pils – Katowice – Cortina D`Ampezo – Arco – Vīne – Rīgas Skolēnu pils.

Izbaudījām gan sniegputeņus, gan sauli, gan dažādus negaidītus piedzīvojumus. Cortinā  valdīja Itālijas vasarai  neraksturīgi laika apstākļi, kalnos daudz sniegputeņu-ielejā aukstums un lietus, taču tas neliedz mums baudīt Itālijas burvību- valdzinošos kalnus, fantastisko dabu un sasniegt iecerētos mērķus, kuru dēļ mēs bijām atbraukuši.

Col rosa 2166 m via ferrata 3b, atklimatizācijas virsotne. Monte Paterno 2744 m, ceļa nosaukums Luca/Innerkofler 2 b (slaveno trīs zobu parkā, maršruts sākās Austrijā, bet beidzās Itālijā. Nosaukts par godu diviem kalnu kara varoņiem, pateicoties kuru prasmēm un kalnu apvidus zināšanām, tika uzmeistarots šis ceļš, kam bija liela nozīme militārajā jomā. Jāpiemin, ka  vispār Via ferratu aizsākums ir meklējams militārajā pagātnē, kad šie ķēžu posmi tika būvēti, lai efektīvāk pārvietotos pa kalniem un stratēģiski vinnētu pretiniekus.)

Tofana De Mezzo 3244m, Via ferrata Punta Anna un Gianni Aglio 5c.

Pēc Cortinas  ziemas pārcēlāmies uz Arco, kur valdīja vasarīgi-silti un saulaini laika apstākļi, kas ļāva īstenot daudz un dažādus klinšu maršrutus, sasniegt vairākus mērķus-viens no tiem pirmo reizi izkāpt vairāku virvju maršrutu.

Klinšu kāpšana netālu no kempinga Belvedere, DR sienas, Arco, Muo dell`asino masīvā R siena, 5b-6b, Placche di Baone masīvā, netālu no Chiarano. Tiek izkāpti pirmie vairākvirvju maršruti, 4b-6a (pirmā pieredze).

Brauciens kopumā izdevies un jāsaka paldies par sniegto iespēju. Piedzīvojumi bija daudz un dažādi gan gaidīti gan negaidīti.

Baiba Zāle

Skolēnu pils sporta tūrisma pulciņa skolotāja