Izmanto Skolēnu pilī gūtās zināšanas

Skolēnu pils pulciņos gūtās zināšanas var labi izmantot, gatavojot skolēnu zinātniskos darbus projektu nedēļās, vai vienkārši pagatavojot kaut ko netradicionālu. Tā 26.februārī radiovadāmo automodeļu pulciņa audzēknis Didzis Berenis demonstrēja Radioelektronikas un Radiovadāmo automodeļu pulciņa audzēkņiem savu zinātnisko darbu- jauna veida elektrodzinēja modeli. Ideju Didzis noskatīja filmā „Es Robots”, tad vāca izziņas materiālus, bet modeli izgatavoja pulciņā, kuru Didzis apmeklē vairākus gadus, sekmīgi piedaloties gan Automodeļu, gan Robotikas sacensībās. Dzinējam būs augsta lietderība, jo tā rotoram nav berzes- tas lidinās magnētiskajā laukā.

Radioelektronikas pulciņa audzēknis Daniils Bindjukovs savukārt pašlaik izstrādā savu zinātnisko darbu- Jonu lidaparāta modeli. Pagājušajā gadā Daniils ar šī modeļa prototipu piedalījās Lietuvas Jauno Elektronikas konstruktoru konkursā Šauļos, kur ieguva veicināšanas balvu no Kauņas universitātes.

Abi šie darbi ir nedaudz no nākotnes, un autori solīja, ka transportlīdzekļi ar šiem dzinējiem palīdzēšot nokļūt uz RSP 100 gadu svinībām

Jaunāko grupu audzēkņi Kristiāns Loķis, Tomims Zurmutaī , Ņikita Jegorovs un Vladislavs Grigorjevs ir izgatavojuši nedaudz piezemētākus projektus- Meteņu uzrakstu, Eifeļa torņa maketu un rotējošu „Rīgas Dinamo” emblēmu.

Jānis Ozols – Ozoliņš, radioelektronikas skolotājs

Armanda Cakuls, radiovadāmo modeļu pulciņa skolotājs