in memoriam DACE MIŠKINE

in memoriam

DACE   MIŠKINE

1971. gada 27. jūlijs – 2010. gada 17. janvāris

1994. gada augustā, būdama Rīgas Pedagoģiskās augstskolas studente, Dace Miškine sāka strādāt Bērnu un jauniešu centrā  „Rīgas Skolēnu pils” par bērnu kora  „Rīga” koncertmeistari. Pēc augstskolas pabeigšanas viņa turpināja darbu Skolēnu pilī, būdama bērnu kora „Rīga” koncertmeistare un kormeistare. Dace savus pienākumus vienmēr veica apzinīgi, ar lielu atbildības sajūtu.

No 1998.gada Dace sāka strādāt Rīgas Skolēnu pilī par Mākslinieciskās nodaļas vadītāju. Šajā pašā gadā viņa sāka darbu pie bērnu kora studijas izveides. Sākumā studijā darbojās 5 audzēkņi, bet gadu vēlāk to skaits pieauga līdz 100 audzēkņiem.

Dace kora studijā bija ne tikai skolotāja, bet arī mīļš atsaucīgas biedrs, kurš spēja uzklausīt katru audzēkni, atrast katram individuālu pieeju. Viņa vienmēr, kā atsaucīga mamma, interesējās par saviem audzēkņiem, viņu skolas vai bērnudārzu gaitām, tālākiem nodomiem un izaugsmi. Dace šajā laikā bija atradusi savu īsto aicinājumu – strādāt ar jaunāko grupu bērniem. Katrs koncerts bija labi pārdomāts un izplānots. Tika meklēta īpaša muzikālā programma tieši šī vecuma audzēkņiem. Dace bieži strādāja ar jaunajiem komponistiem, rosinādama viņiem radīt interesantus skaņdarbus pašiem mazākajiem. Savā darba gaitā Dace kā darba audzinātāja bija ievadījusi darbā daudzus jaunos pedagogus, kuri vienmēr ar labu vārdu atminēsies pirmos pulciņa skolotāja darba soļus tieši Daces vadībā.

Bērnu kora „Rīga” studijā pēdējos gados audzēkņu skaits jau tuvojas diviem simtiem, un vecāki, atvedot bērnus uz Rīgas Skolēnu pili, meklēja tieši Daci Miškini, lai viņu mazie lolojumi savu mūzikas apmācību varētu sākt tieši viņas vadībā.

Tieši tagad lielu paldies Tev, Dace, gribētu pateikt visi tie, kas to nepaspēja Tavā straujajā gaitā. Tavā priekšā noliec galvas Rīgas Skolēnu pils pedagogi, bērnu kora „Rīga” studijas audzēkņi un viņu vecāki.