Eiropā Putnu vērošanas dienās piedalījušies 58118 vērotāji

2. un 3. oktobrī jau sešpadsmito gadu Latvijā notika Eiropas putnu vērošanas dienas „EuroBirdwatch 2010”. Eiropas Putnu vērošanas dienas organizē starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība BirdLife International. Latvijā šo organizāciju pārstāv LOB (Latvijas Ornitologu Biedrība).šogad Latvijas iedzīvotāji varēja doties 17 bezmaksas putnu vērošanas ekskursijās pieredzējušu ornitologu vadībā. Arī mēs, Skolēnu pils kultūras vēstures pulciņa bērni un vecāki, nolēmām piedalīties šajā pasākumā. Drosmīgākie un zinātkārie agrā sestdienas ritā devās uz Mangaļsalu (mmm … nemaz nebija viegli pārvarēt saldo sestdienas miegu!). Un nenožēlojām! Jūra, svaigs gaiss, saule un – daudz putnu! Mangaļsalā apskatījām arī senas fortifikācijas būves.

Nākamā dienā pievienojāmies putnu vērotājiem Kaņiera ezera putnu vērošanas tornī. Ornitologs Jānis ķuze – ķemeru Nacionālā parka Izpētes daļas vadītājs, stāstīja par ezerā redzamajiem putniem un daudz vairāk … uzzinājām tik daudz interesanta par Latvijas dabu un dabas aizsardzību. Pēc tam devāmies apskatīt Antiņciemu un ķemeru sēra dīķus. Kopā nogājām kādus 15 km!

Divas grūtas un lieliskas dienas 🙂 Tā bija laba iespēja uzzināt daudz jauna par Latvijas dabu un vēsturi un, protams, labāk iepazīt vienam otru!

šogad Eiropā Putnu vērošanas dienās pavisam piedalījās 58118 pieaugušo un bērnu no 34 Eiropas valstīm. Kopā Eiropā saskaitīti 2731155 putni un notikuši 1065 putnu vērošanas pasākumi.

Tatjana Gvozdeva,

Skolēnu pils kultūras vēstures pulciņa skolotāja

www.rsp.lv