Dāvanu darbnīca „Ideja” viesojas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā

Rīgas Skolēnu pils Dāvanu darbnīcas „Ideja” skolotāja Sarmīte Hippe saņēma uzaicinājumu vadīt vizuālās mākslas darbnīcu Leikēmijas biedrības organizētā pasākumā š.g. 15. septembrī ar leikēmiju slimajiem bērniem un viņu vecākiem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā sakarā ar Leikēmijas dienas atzīmēšanu.

Pasākumu atklāja ar nelielu koncertu, kurā dziedāja Normunds Rutulis. Pēc tam tika uz galdiem kārtoti dekoratīvie un dabas materiāli, krāsas, papīrs, līmes un gliteri. Sanākušie mazie un lielākie slimnieciņi aizrautīgi ķērās pie košu glezniņu veidošanas. Katram dalībniekam bija iepriekš sagādāts rāmītis glezniņas noformēšanai. Tika veidotas gan dabas ainavas, gan kolāžas ar Vinnija Pūka un viņa draugu – Sivēna un Ēzelīša smaidošām un izbrīnītām sejām (kā pamatnes no bērnu kalendāra), ko apņēma gan ziedi, gan tauriņi. Lai gan darbnīcas dalībnieki bija dažāda vecuma (no 7 mēnešu līdz 15-16 gadu vecuma) un pārvietojās kopā ar zāļu sistēmu ierīcēm, tomēr darbs vedās raiti un aizrautīgi turpat trīs stundu garumā, līdz mazākie nogura un devās diendusā, bet lielākie atgriezās savās palātās.

Gan bērni, gan vecāki pateicās par iespēju piedalīties darbnīcā, kur radoši darbojoties varēja aizmirst slimnīcas atmosfēru kaut uz neilgu brīdi.

Skolotāja Sarmīte Hippe