Atklātā Rīgas elektronikas pulciņu audzēkņu darbu skate

2011.gada 23. martā Tehniskās Jaunrades nams „Annas-2” organizēja atklāto Rīgas elektronikas pulciņu audzēkņu darbu skati. Tajā sekmīgi piedalījās arī 6 Rīgas Skolēnu pils Radioelektronikas pulciņa audzēkņi ar saviem darbiem.

Skates dalībnieku darbi bija interesanti un daudzveidīgi. TJN „Annas 2” jaunāko grupu dalībnieki parādīja nelielas, bet atraktīvas ierīcītes kā piemēram „Maģisko kastīti” enerģijas pārvadei no attāluma, „Elektrisko dzīvo apli” un ZB robotu. Pirmo vietu ieguva ierīce ar praktisku pielietojumu- „Temperatūras Pārsniegšanas signalizators”.

Vidējā grupā godalgotas vietas ieguva RSP pārstāvja Kristiāna Micīša Elektroniski vadāmais displejs „Sniegavīrs” un TJN „Annas 2” audzēkņa Imanta Kaupuža „Infrasarkanā stara šķērsošanas skaitītājs”.

Vecākajā grupā bija plaši pārstāvētas RSP audzēkņu  gaismas efektu iekārtas ar mikrokontrolieru vadību, no kurām pirmo vietu ieņēma Maksima Demčenko „Led nakts lampa” un arī RSP pārstāvja Valentīna Bukovska „Radiācijas detektors”. Šī ierīce, lai arī vienkārša, tomēr spēj kaut relatīvi uzrādīt radioaktīvo starojumu, kas nu pēkšņi ir atkal aktuāli sakarā ar notikumiem Japānas AES. Kaut gan – radiācija var būt jebkur, kas ne pārāk sen (2003.gada maijā) pierādījās tepat blakus RSP, kad pussabrukušā šķūnītī mētājās nemaz ne tik nevainīgas lietas no agrākajim laikiem – dūmu detektori un asfalta biezuma mērītāji, kuros ir radioaktīvas vielas. Tiesa, tad vēl Valentīns savu detektoru  nebija uzbūvējis.

Skate bija labi organizēta un noritēja jaukā un draudzīgā gaisotnē. Tā kā sākas elektroniķu sacensību sezona, tika nolemts iedibināt „RSP 3 diplomu balvu”, kuru saņemtu trīs audzēkņi, kuri pirmie  izcīnītu  3 diplomus ar elektroniku saistītās sacensībās.

Jānis Ozols-Ozoliņš,

Skolēnu pils radioelektronikas pulciņa skolotājs,

www.rsp.lv