Žurnālistikas pulciņa ekskursija „Dienas Mēdijos”

16.aprīlī RSP žurnālistikas pulciņa jaunieši devās uz „Dienas Mēdijiem”, kur bija norunāta ekskursija pa redakcijas telpām un tipogrāfiju. Ekskursiju vadīja „Dienas” Sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Putniņa, kas mūs iepazīstināja ar modernām redakcijas telpām. Telpas, kurās ir izvietots viss ”Dienas Mēdiju” darbaspēks, ir ļoti modernizētas – tur ir kafejnīca un saldumu automāti, speciāla telpa intervijām, kā arī vietējā bibliotēka. Žurnālisti strādā vienotā telpā kopā ar galveno redaktori Nelliju Ločmeli. Darba galdi ir sadalīti pa rubrikām, tāpēc, bieži vien ienākot viesiem redakcijā, rodas izbrīns par troksni. Vienīgās darba telpas, kas ir atdalītas ir grāmatvežiem, pārdošanas speciālistiem, sabiedriskajiem speciālistiem. Kopumā „Dienas Mēdijos” strādā ap 700 darbinieku.
Redzot rosīgo atmosfēru žurnālistu vidū, mēs devāmies uz īpašu, citu acīm tik ļoti nezināmu vietu, kur top avīzes. Tipogrāfijā bija pilnīgi pretējs darba ritms, ko redzējām sakoptajā un gaumīgajā redakcijā. Te bija ļoti liels troksnis, kad, lai saudzētu dzirdi, būtu vēlams pat nēsāt austiņas; sajūtams bija arī darba mašīnu aromāts. Tipogrāfijā tika drukātas ne tikai „Dienas Mēdiju” izdotās avīzes, bet arī citu izdevniecību laikraksti, reklāmu lapas. Viss, ko redzējām bija lielāks par mums pašiem- milzīgie papīra ruļļi, krāsu bundžas, kas ir vismaz 2m augstas, kā arī rūcošās darbmašīnas.
Redzot visu sūro procesu, kā avīze tiek nodota saviem lasītājiem, nācās secināt, ka pārāk vieglprātīgi pret tām reizēm izturamies. Nekur netiek pieminēts tas „melnais darbs”, kas tiek ieguldīts, lai glancētie žurnāli un santīmu vērtās avīzes nonāktu mūsu rokās.
Prieks bija par sniegto iespēju iepazīties ar žurnālistu dzīves ikdienu un redzēt kā avīzes piedzimst priekš saviem lasītājiem.

Zane Martinova, žurnālistikas pulciņš


diena_009diena_014diena_015diena_023diena_027diena_047diena_049