“ZĪĻUKS” ŽŪRIJAS KRITIKU JAU IR IZTURĒJIS

Kamēr Rīga turpina spēlēt teātri ikgadējā amatierteātru festivālā “Rīga spēlē teātri 2014”, “Zīļuks” žūrijas kritiku jau ir izturējis!

Svētdien, 5.oktobrī, drosmīgi stājoties priekšā žūrijas komisijai, kuru pārstāvēja teātra mīļotāji un profesionāļi Valdis Lūriņš, Anna Jansone, Liāna Ose un Edīte Neimane, festivālā startēja BJC „Rīgas Skolēnu pils” teātra “Zīļuks” režisores Lauras Paegles iestudētā izrāde “Sīpoliņa piedzīvojumi” un kustību teātra „Te” horeogrāfes Madaras Juškas-Grundbergas “Pasaciņa”.

Priecājamies saņemt atzinīgus vārdus gan par “Sīpoliņa piedzīvojumu” krāšņo izrādi, skatuves ietērpu un interesanto tērpu risinājumu, kā arī esam gandarīti, ka žūrija uzslavēja bērnu aizrautīgo un organisko darbošanos lomās.

Un nav jau vairs nekāds pārsteigums, vēl 2 trekni “plusiņi” no Valda Lūriņa mūsu brālīšiem Mikam un Jānim Burmistriem, izpildot Sīpoliņa un Ķirsēna lomas!!!

Vairāk par festivālu…

http://www.kultura.riga.lv/public/63260.html

 

No 3. oktobra līdz 2. novembrim Rīgā risinās ikgadējais amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri”, kas šogad, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, ir paplašinājis savas robežas un kļuvis par starptautiska mēroga kultūras notikumu. Festivālā būs skatāmas 27 izrādes, 25 amatierteātru sniegumā, turklāt skatītājiem iestudējumus būs iespēja vērot bez maksas.

 

Festivāla programma:

http://www.kultura.riga.lv/public/62938.html

 

Oktobrī skatītāji varēs apmeklēt pašmāju – Rīgas kultūras centru amatieru teātru, bērnu un jauniešu studiju, kā arī studentu teātru iestudējumus, bet novembrī skatīties ārvalstu amatierteātru izrādes. Rīgā viesosies pantomīmas teātris no Gruzijas, divi teātri no Igaunijas, viens no Lietuvas un Austrijas.

„Festivāls solās būs krāsains, daudzšķautņains un bagāts savā kultūras daudzveidībā.  Tas sevī ietver gan skates, pieredzes apmaiņu, izrāžu parādi, jaunas atklāsmes un padarītā izvērtējumu”, gaidāmo festivālu raksturo tā organizatori. Amatierteātru festivāla „Rīga spēlē teātri” repertuārā būs skatāmas dažādu dramaturģijas stilu izrādes gan bērnu un jauniešu auditorijai, gan pieaugušajiem. Būs iespēja redzēt pasaku iestudējumus, filozofiski sadzīviskas izrādes, klasikas darbus, pantomīmu un muzikālas improvizācijas, kā arī klaunādes. Festivāla laikā eksperti izvēlēsies divus veiksmīgākos iestudējumus – laureātus no pašmāju teātru snieguma, kurus skatītāji varēs noskatīties festivāla noslēguma izrāžu parādē, laikā no 31.oktobra līdz 2.novembrim VEF Kultūras pilī,  kad izrādes sniegs ārvalstu amatierteātri.

Festivāla izrādes notiks vairākās vietās – Rīgas kultūras centros, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubā, Latvijas universitāteS Ķīmijas fakultātes telpās, Latvijas Nedzirdīgo savienības kultūras namā „Rītausma”, Bērnu un jauniešu centrā „Rīgas Skolēnu pils”, Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžā. Izrādes būs gan latviešu, krievu, gan ukraiņu, igauņu, lietuviešu, vācu un angļu valodās.

 

Festivālu atbalsta Rīgas pašvaldība, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

Ieeja festivāla izrādēs bez maksas
Sekojiet informācijai www.kultura.riga.lv