Zelta diploms, A3 kategorijas uzvarētājs un speciālā balva Venēcijā – Skolēnu pils kamerkorim „Tonika”

Skolenu pils kamerkoris Tonika 2013.05 Zelta diploms2Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kamerkoris „Tonika” tikko atgriezies no Itālijas, kur sīvā konkurencē ieguvis Zelta diplomu folkloras kategorijā, kļuvis par A3 kategorijas uzvarētāju un saņēmis kausu, kā arī speciālo balvu no komponista Batista Pradāla par labāko obligātās dziesmas “Nature” interpretāciju.  Vēl balvu klāstā – sertifikāts dalībai pasaules koru olimpiādes čempionu konkursā 2014. gadā Rīgā.

Starptautiskais koru konkurss “Venezia in Musica 2013” norisinājās divās Itālijas pilsētās – Jesolo Lido un Venēcijā. Konkursu organizēja INTERKKULTUR, kas ir arī pasaules koru olimpiādes organizatori. Kā zināms, nākamajā gadā šis nozīmīgais koru forums notiks Rīgā.

 

Konkursā “Venezia in Musica”  piedalījās 26 kori no visas pasaules. Korus vērtēja starptautiska žūrija – Renzo Cilia (Malta), Enio Clari (Itālija), Colin Mawby ( Lielbritānija), Batista Pradal (Itālija) un Romāns Vanags (Latvija).

 

Kamerkoris “Tonika” piedalījās divās kategorijās: A3  – sieviešu kori ar obligāto skaņdarbu, kurā atskaņoja 4 skaņdarbus itāļu komponista  Batista Pradala skaņdarbu “Nature”, itāļu komponista  Orlando Dipiazza “Tota pulchra es”, slovēņu komponista Damijana Močnika skaņdarbu “Kralj” un renesanses komponista Hansa Leo Haslera skaņdarbu “Gratias agimus tibi”,  un F  jeb folkloras kategorijā, kurā atskaņoja Selgas Mences ciklu “Gadskārtu balsis”.

 

Liels bija prieks un pārsteigums, kad organizatori paziņoja, ka koris izvirzīts konkursa Grand Prix kārtai, kurā bija jādzied vēl divi skaņdarbi, kas iepriekš nav izskanējuši  konkursa programmā. Koris izvēlējās vācu komponista Hans Veiss Steinberga dziesmu ar Ovīdija tekstu “Cum subit illius”, un īpaši “Tonikai”  veltītu latviešu tautasdziesmu Raita Grigaļa apdarē “Sīki mazi žagariņi”. Konkursa Grand Prix gan aizceļoja pie Stokholmas mūzikas ģimnāzijas jauktā kora, bet esam lepni, ka bijām starp 7 koriem, kas tika izvirzīti finālam.

 

Liels emocionāls pārdzīvojums konkursa laikā bija dziedāt garīgās mūzikas koncertā Venēcijas lielākajā dievnamā Basilica Santi Giovanni e Paolo, kas ir itāļu renesanses arhitektūras brīnums, tās akustika ir tik vienreizēja, ka sniedza  korim īpašu emocionālu pārdzīvojumu.
Neskatoties uz paveikto, koris turpina cītīgi strādāt, jo jau nākamajā nedēļā dziedāsim Dziesmu svētku skatē. Gaidām vasaru  – Dziesmu svētkus un ikgadējo kora nometni.

 

Informāciju sagatavoja:

Inga Cimiņa,

Rīgas pilsētas Interešu izglītības metodiskā centra vadītāja,

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kamerkora „Tonika” diriģente

www.rsp.lv

http://kamerkoristonika.lv/