XVIII Starptautiskais Jauno Elektronikas konstruktoru darbu konkurss Lietuvā

2012.gada 4.maijā Šauļos , Ch.Frenkeļa namā notika XVIII Starptautiskais Jauno Radiokonstruktoru konkurss, ko organizēja Viļņas Bērnu un jauniešu Informācijas un tehnikas centrs sadarbībā ar “Aušros” muzeju tīklu. Pavisam tajā piedalījās vairāk nekā 45 dalībnieku no Lietuvas un Latvijas. Tradicionāli jau devīto reizi konkursā piedalījās arī 6 Rīgas Skolēnu pils Radioelektronikas pulciņa audzēkņi.

Konkursa dalībnieki rādīja gan robotus, gan mūzikas atskaņošanas iekārtas, gan citas interesantas elektroniskas ierīces. Darbus vērtēja no Šauļu un Kauņas tehnisko universitāšu mācību spēkiem sastāvoša žūrija.RSP audzēknis, vairākkārtējs konkursa dalībnieks , Maksims Demčenko ieguva 3.pakāpes  diplomu vecākajā grupā par oriģinālo risinājumu darbā „Radioelementu noteicējs”, savukārt Kaspars Kreicbergs – 3.vietu jaunākajā grupā par darbu  „Skull akustiskais agregāts”, bet Niklāvs Geižāns 2. vietu vidējā grupā ar „3-D gaismas efektu lodi”.

Konkurss bija lieliska iespēja iepazītie ar  labākajiem kaimiņvalstu jauno elektroniķu darbiem, piemēram, oktānkorektoru no Šauļiem , atskaņošanas iekārtām no Viļņas un Kauņas . Brīvajos brīžos apmainījāmies pieredzē ar kolēģiem, iepazināmies ar Ch.Frenkeļa namu un Šauļu Radio un Televīzijas muzeju. Uzaicinājām Klaipēdas  pārstāvjus piedalīties RSP 2012.gada Ziemassvētku dekoru konkursā, sniedzām interviju Šauļu televīzijai.

Braucienā uz Šauļiem bija devušās arī mūsu – Skolēnu pils praktikantes no Hamburgas Sociālpedagoģijas augstskolas, kuras apmeklēja Šauļu Tehniskās jaunrades centru. Meitenes iepazinās gan ar pilsētu, tās muzejiem, gan pabija Krustu kalnā.

Jānis Ozols-Ozoliņš ,

Skolēnu pils radioelektronikas pulciņa skolotājs