Vācu valodas pulciņa audzēkņi ES projektā

19.-22.septembrī Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” vācu valodas pulciņa audzēkņi kopā ar skolotāju Ligitu Kanderi jau otro gadu piedalījās ES projektā, kuru organizēja Gētes institūts Frankfurtē pie Mainas. Projektā piedalījās jaunieši no Vācijas, Polijas, Rumānijas, Ungārijas un Latvijas. No katras valsts piedalījās četri jaunieši un viens pedagogs.

 

Nodarbības vadīja mākslinieks Arturs Kloze no Vācijas pilsētas Kaseles, kurš ir pārliecināts, ka vācu valodu var mācīties ne tikai no grāmatām. Praktiski kopā darbojoties dažādās radošās darbnīcās, gan zīmējot komiksus, gan piedaloties teātra darbnīcā, gan orientēšanās spēlē iepazīstot Frankfurti pie Mainas vajadzēja izmantot zināšanas vācu valodā. Arī dzīvojot kopā vienā istabiņā ar dažādu valstu jauniešiem, nozīmīgas bija valodu zināšanas.

 

Tā kā Rīga šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, jaunieši no Latvijas prezentēja Rīgu kā skaistu un tūristu iecienītu pilsētu, kurā šovasar notika Pasaules koru olimpiāde, kā pilsētu, kurā ir uzcelta jauna Nacionālā bibliotēka. Sava pilsēta bija jāattēlo zīmējot komiksus un tekstu rakstot vācu valodā. Noslēguma vakarā Daniels prezentēja vācu valodas pulciņa sniegumu, Ieva dziedāja latviešu tautas dziesmu un ieguva visu dalībnieku apbrīnu un sajūsmu par skaisto dziedāšanu. Kristiāna un Justīne rūpējās par labu noskaņojumu.

 

Frankfurtē pavadījām vienu nedēļu, bet redzējām daudz: biržu, Naudas muzeju, Kino muzeju, bijām ekskursijā pa pilsētu, viesojāmies J. V. Gētes mājā – muzejā.

Visvērtīgākā atziņa liekas bija tā, ka jaunieši saprata, cik svarīgi ir mācīties vācu valodu, lai arī turpmāk varētu piedalīties Gētes institūta organizētajos projektos, lai varētu brīvi sarunāties ar citu valstu jauniešiem, kuri arī mācās vācu valodu. Turpināsim mācīties vācu valodu!

 

Ligita Kandere,

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Vācu valodas pulciņa interešu izglītības skolotāja

ligita.laura@inbox.lv