Uzvara „Saules Kausā 2014”

2014.gada 17.maijā Ķengaraga ielā 8 notika jau VII Latvijas Saules kausa pasākums ar 49 komandām un 125 dalībniekiem no visas Latvijas. Šogad to organizēja Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts sadarbībā ar Tīro tehnoloģiju klasteri „CleanTechLatvia”. No pašiem Saules kausu pirmsākumiem tajos aktīvi piedalās arī Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” radioelektronikas pulciņa audzēkņi. Šogad konkursa nolikumā vērība tika pievērsta darbam komandās, bija arī prasība pēc skicēm un video par mašīnu tapšanas gaitu, sacensību starplaikā vajadzēja izpildīt arī teorētisku testu.

Pavisam no Skolēnu pils piedalījās 7 audzēkņi ar 4 mašīnām. Komanda „Yoloo”- Reinis Tomans un Viktors Hansons – ieguva 1.vietu Nestandarta ātruma klasē. Mūsu audzēknis Dmitrijs Konons gaisa klasē demonstrēja daudzmotoru (astoņi!) lidaparātu rāmja veidā un saņēma vienu no galvenajām veicināšanas balvām.

 

„Saules Kauss 2014” bija labi noorganizēts, un arī Saule šoreiz neslēpās aiz mākoņiem, bagātīgi apgādājot visus braucamrīkus ar enerģiju. Vēl pasākumā varēja vērot reālus nulles izmešu transportlīdzekļus- Ūdeņraža „Muraveju” un Latvenergo elektromobili, kuram benzīnu vajag tikai ziemā (Uzmini, kāpēc!), tornado modeli caurulē un pat – cept desiņas spoguļa fokusā! Kamēr notika rezultātu apkopošana, noklausījāmies interesantas lekcijas par Saules elementu vēsturi, izgatavošanu un pielietojumu ne tikai enerģijas ieguvei, bet arī dizainam.

 

Visi dalībnieki bija priecīgi un apmierināti. Paldies organizatoriem un uz redzēšanos nākamgad!

 

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

radioelektronikas pulciņa interešu izglītības skolotājs

Jānis Ozols-Ozoliņš

radiojanis@inbox.lv