„Uguntiņa” dejotāji sajūsmināti atgriežas no Lietuvas

Š.g. 8. un 9. decembrī TDA “Uguntiņa” viesojās pie saviem draugiem – Lietuvas pilsētas Mažeiķi TDA “Kauškutis”. Koncertā „Kauškutis un draugi” mūsu sagatavoto latviešu deju programmu vietējie skatītāji pārpildītajā zālē uzņēma ar milzu ovācijām un aplausiem. Šajā Ziemassvētku koncertā piedalījās arī labākie lietuviešu deju kolektīvi “Javonelis” (Marijampole), “Ratilelis” (Kretinga), “Ratilis” (Joniški), “Mažasis Suvartukas” (Plunge) un, protams, paši saimnieki ”Kauškutis”. Koncerta beigās visus pārsteidza Ziemassvētku vecītis, kura dāvanu maiss bija pilns ar saldējumu.


Nākamajā dienā TDA “Uguntiņa” dejotāji turpināja ceļu uz Klaipēdu, lai iepazītos ar pilsētas vēsturiskajām vietām. Pēdējais ceļojuma pieturas punkts bija Indiāņu ciems ar virsaiti Vinetū, kurā dejotāji piedalījās dažādās atrakcijās, dejoja un dziedāja. Roka tika iemēģināta arī loka šaušanā un seju apgleznošanā. Pamēģinājām arī tradicionālo indiāņu ēdienu un zāļu tēju.
Rīgā atgriezāmies jau krietni pēc tumsas iestāšanās, un lai gan ceļojums bija iespaidiem pilns, visi priecājās par atkalredzēšanos ar vecākiem.

 

Foto no: Mažeikių rajono savivaldybė

 

Informāciju apkopoja:

Gita Ūdre, gitaudre@inbox.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

TDA „Uguntiņa” mākslinieciskā vadītāja