Teātrim „Zīļuks” – pirmizrāde

Piektdien, 5. martā, Rīgas izglītības iestāžu improvizācijas un kustību teātru skates ietvaros, Rīgas Skolēnu pils Teātra zālē varēja vērot trīs teātra „Zīļuks” pirmizrādes. Vispirms skatītājiem tika piedāvāts novērtēt pantomīmas audzēkņu izrādi „Melnais samts”. Izrādes ideju realizēja skolotāja Ina Dedova. Priekšnesums bija asprātīgs, jautrs, dzīvīgs. Mīmu sejās un kustībās skatītājs varēja meklēt un atpazīt arī savas, dažādos savstarpējos saskarsmju veidos paustās, emocijas.Izrādē „Lelles. Lelles?”, kuru kopā ar audzēkņiem sagatavoja teātra bijušās audzēknes Annija Belogrudova un Alise Polačenko, tika izspēlētas meitenes un puiša, sievietes un vīrieša attiecību buķete – iepazīšanās, iemīlēšanās, strīds, salabšana.

Izrāde „Alvas zaldātiņš” – šo skaisto stāstu, šķiet, zina visi. Spilgtāku, emocionālāku iespaidu radīja gan tērpi, krāsu akcenti, gan brīnišķīgā mūzika un aizraujošā horeogrāfija. Liels paldies skolotājām Lienei Bērziņai, Agnei Mennikai un, protams, jaunajām aktrisēm no kustību teātra.

Visi trīs priekšnesumi skatītājos izraisīja patiesas ovācijas. Ar aplausiem un ziediem tika sveikti visi izrādē iesaistītie audzēkņi un skolotāji, un nobeigumā, kā tas pienākas, tika ēsts arī lielais pirmizrādes klinģeris.

Iveta Freimane, Skolēnu pils direktora vietniece