TDA „Uguntiņa” koncertē un sajūsmina skatītājus Slovākijā.

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils” saņēma ielūgumu no Slovākijas pilsētas Prešovas mēra Andreas Turčenovas ar aicinājumu mūsu Tautas deju ansamblim „Uguntiņa” prezentēt latviešu tautas tradicionālo kultūru Prešovas pilsētas svētkos.

 

6.jūnijā agri no rīta TDA “Uguntiņa” vidējās grupas dejotāji devās uz Slovākijas pilsētu Prešovu. Pilsētas svētkiem bija plaša vairāku dienu programma. Svētku gājienā mūsu bērni parādīja, ka viņi prot ne tikai dejot latviešu tautasdejas, bet arī dziedāt latviešu tautasdziesmas. Mūsu mazie dejotāji uzstājās ar koncertiem pie pilsētas mērijas un uz lielās svētku skatuves pilsētas centrā. Bērni arī guva vērtīgu pieredzi, vērojot slovāku bērnu, pieaugušo deju grupu uzstāšanos un iemācoties interesantus deju soļus. Audzēkņiem bija iespēja klātienē aplūkot krāšņos slovāku tautastērpus un apavus.

 

Pēc skaistajiem, bet nogurdinošajiem koncertiem (ārā bija ap +300C) sekoja brīnišķīgs brauciens pa Dunajecas upi ar plostiem un veldzēšanās “Goracy Potok” baseinos, atpūta “Rabkoland” spēļu un atrakciju parkā, Invaldes miniatūru un dinozauru parkā, kā arī aizraujoša iepazīšanās ar pazemi opālu raktuvēs un Bohņas sāls raktuvēs. Skaistu punktu braucienam pielika viesošanās Kultūras un zinātnes pilī Polijas galvaspilsētā Varšavā, kur no 32. stāva varēja aplūkot Polijas galvaspilsētu no putna lidojuma.

 

Šis bija brīnišķīgs brauciens 10 līdz 11 gadus veciem bērniem, kuriem šis bija pirmais tālākais ceļojums aiz valsts robežas bez vecākiem kopā ar ansambli. Bērni brauciena laikā paši mācījās tikt galā ar dažādām dzīves situācijām, mācījās būt atbildīgi par sevi un savām lietām, savu rīcību un

uzvedību, mācījās būt patstāvīgi, kā arī ieguva vērtīgu pieredzi, atrodoties ilgāku laiku kolektīvā un ņemot vērā arī citu dalībnieku intereses, vēlmes un vajadzības. Esam lepnas par mūsu bērniem, kas pārstāvēja mūsu valsti! Liels ir prieks par jauniegūtajiem draugiem un skaistajām ekskursijām, un ceram, ka šis brauciens visiem paliks lieliskā atmiņā!

 

Paldies SIA „Travel RSP PLUS” par sadarbību un organizētajām ekskursijām!

 

Informāciju sagatavoja:

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

TDA „Uguntiņa” interešu izglītības skolotāja Gita Ūdre, gudre@edu.riga.lv

Muzeja pedagogs Ināra Jankovska, ijankovska2@edu.riga.lv

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)

www.youtube.com (kanāls – Rīgas Skolēnu pils)