TDA „Uguntiņa” 1.vieta starptautiskā deju konkursā Ukrainā

2013.09.05-11 Kijeva5Ar iegūto 1.vietu 5.-11.septembrī Ukrainas galvaspilsētā Kijevā notikušajā Starptautiskajā bērnu un jauniešu deju festivālā – konkursā „Zelta vārti 2013” atgriezusies Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Tautas deju ansambļa „Uguntiņa” jaunākā grupa – dejotāji vecumā no 6 līdz 9 gadiem.Konkursā deju kolektīvi startēja divās vecuma grupās: jaunākajā – 6 līdz 14 gadus veci bērni un vecākajā – 15 līdz 25 gadus veci jaunieši. Latviju un Rīgas pilsētu pārstāvošais TDA „Uguntiņa” bija vienīgais Eiropas Savienības valstu kolektīvs. Konkursa koncerti notika gan uz Kijevas centrālā Atpūtas un kultūras parka, gan uz  Kongresu nama skatuves. TDA „Uguntiņa” dejotāji bija konkursa mazākie, dzīvespriecīgākie un smaidīgākie dalībnieki, kuri izpelnījās ļoti lielu skatītāju atbalstu un ovācijas.

Konkursa starptautiskajā žūrijā bija gan deju pedagogi, gan horeogrāfi, gan Ukrainas Nacionālās Operas baletmeistari. Žūrija vērtēja visus kolektīvus pēc septiņām kategorijām: gan dejotāju tehnisko, horeogrāfisko, māksliniecisko, muzikālo sagatavotību, nacionālos kostīmus un to valkāšanas mākslu, dejotāju stāju un kopējo uzvedumu. Liels bija TDA „Uguntiņa” mākslinieciskās vadītājas Gitas Ūdres un mazo dejotāju gandarījums un prieks par kopvērtējumā iegūto 1.vietu jaunākajā vecuma grupā.

No uzstāšanās brīvajā laikā tika apskatīta Kijeva, pabūts visos pilsētas svarīgākajos kultūras objektos, atpūtas parkā, Zooloģijas muzejā, apskatītas katedrāles un Eiropā lielākais pareizticīgo mūku klosteris Pečerska Lavra. Vislielākie iespaidi, kā minēja mūsu mazie dejotāji, tomēr tika gūti braucot ar pasaules dziļāko metro, kas ik dienu pārvadā 1,5 miljonus cilvēku. Uz dziļāko metro pieturu „Arsenāls”, kas atrodas 105,5 metru dziļā pazemē, ir jābrauc ar vairākiem ļoti ātri ejošiem eskalatoriem.

Lai arī mūsu bērni vairākās vietās izjuta diezgan lielu kultūras un sadzīves apstākļu šoku, vietējo iedzīvotāju, konkursa organizatoru slāvu cilvēkiem raksturīgā sirsnīgā uzņemšana atsvēra visu! Laimīgi, ar ukraiņu tradicionālajiem suvenīriem somās, „Uguntiņas” mazie dejotāji ir atgriezušies Latvijā, lai dejotu un gaidītu ciemos maijā Kijevas draugus no Tautas deju ansambļa „Baravinoček”.

Plaša fotogalerija apskatāma www.rsp.lv

Iveta Freimane,

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Direktora vietniece

skolēnupils@gmail.com