TDA „Uguntiņa” 4.februārī dejos Liepājā

Sestdien, 4. februārī, pulksten 17.00 Liepājas Latviešu biedrības namā uz tradicionālo tautas deju festivālu “Sadancojam Liepājā” Liepājas tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis “Rucavietis” un tā vadītāja Sandra Blumbaha vienkopus pulcina dažādu paaudžu tautas deju kolektīvus, lai koncertā “Neturi sveci zem pūra” priecētu skatītājus, informē kultūras centra projektu vadītāja Anda Birkenberga.

Ar patiesu gandarījumu un atzītu horeogrāfu uzslavām par oriģināldeju “Es uzkāpu debesīs” no Latvijas jaunrades deju konkursa Valmierā atgriezās Tautas deju ansamblis “Rucavietis”, tā vadītāja un dejas autore Sandra Blumbaha. Vēl īsti nepaguvuši izbaudīt sava ieguldītā laika un darba augļus, viņi jau cītīgi gatavojas pašu organizētajam festivāla “Sadancojam Liepājā” koncertam “Neturi sveci zem pūra”, kas Liepājas Latviešu biedrības namu 4. februārī pārvērtīs par īstu tautas deju cienītāju meku, kurā no vairākiem Latvijas novadiem vienkopus pulcēsies vairāk kā 250 dalībnieku no 10 kolektīviem.

Koncertā interesentiem būs iespēja redzēt vairāk kā 30 dejas, kas ir gan no 2013. gada XV Deju svētku repertuāra, gan pavisam jaunas un neredzētas, kuras pirmo reizi skatītājiem un žūrijai tika atrādītas Latvijas jaunrades deju konkursā Valmierā. No pūra lādes tiks celtas arī dejas, kas pēdējoreiz dejotas pirms 20, 30 un 40 gadiem.

“Liepājniekiem  būs  unikāla iespēja vieniem no pirmajiem skatīt četras Valmieras jaunrades deju konkursā startējušās dejas, tai skaitā arī deju kopas “Bramaņi” vadītājas Taigas Ludboržas radīto oriģināldeju “Vilks izgāja medībās”, kas ieguva godalgoto II vietu un veikala “Viss dejai” simpātiju balvu,” ar koncerta programmu iepazīstina Sandra Blumbaha, piebilstot, ka savu asumiņu koncertā solās piešķilt arī Rīgas Tautas deju ansambļa “Uguntiņa” dejotāji, skatītāju vērtējumam izrādot vadītājas Gitas Ūdres straujās un atraktīvās dejas, bet Ogres vidējās paaudzes deju kolektīvs “Raksti” uz Liepāju atvedīs mazliet nostalģisku noskaņu ar Viļa Ozola deju “Ziema brauca”, kas 1971. gada jaunrades deju konkursā ieguva godalgoto I vietu.

Savu deju pūru izrādīs Nacionālo bruņoto spēku deju kopa “Bramaņi” A un B grupa (Rīga, vadītāja T.Ludborža), Tautas deju ansambļi – “Uguntiņa” (Rīga, vadītāja G.Ūdre) un “Rucavietis” (Liepāja, vadītāja S.Blumbaha), vidējās paaudzes deju kolektīvi – “Videnieki” (Rīga, vadītāja T.Ludborža), “Raksti” (Ogre, vadītājs Edgars Tabors) un “Vērgalīte” (Vērgale, vadītāja K.Jaunbrūna), kā arī jauniešu deju kolektīvi – “Atspole” (Piltene, vadītāja I.Judzika), “Strautuguns” (Ventspils augstskola, vadītāja I.Judzika ) un “Lāņupīte” (Vecpils, vadītāja S.Blumbaha), to pieskatīs – Anniņa un Pēterītis, lomās iejutīsies Jura Ločmeļa vadītās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijas dalībnieki Marta Zāle-Zālīte un Kārlis Reijers.

www.liepajniekiem.lv