Svētki un koša ikdiena meiteņu kamerkorī „Tonika”.

Ieskandinot Latvijas 99. dzimšanas dienu, meiteņu kamerkora „Tonika” vidējā un vecākā grupa 16.novembrī plkst.18.00 sniedza koncertu Rīgas Skolēnu pils apmeklētājiem un audzēkņiem.

 

Kora jaunākā grupa, jeb, kā mēs to saucam, – studija un skolotāja Inga Cimiņa 17.novembrī plkst.17.00 aicināja uz atklāto  tematisko nodarbību „Manas mājas”, kurā ikviens interesents varēja ielūkoties un iejusties gan nodarbību atmosfērā, gan redzēt tikai mums tik nozīmīgos kora rituālus, kā arī varēja kopīgi muzicēt un piedalīties spēlē. Īpaši sirsnīga noskaņa izveidojās bērnu un vecāku kopā dziedātajās dziesmās – latviešu tautas dziesmā „Div’ dūjiņas gaisā skrēja” un leģendārajā Ulda Stabulnieka dziesmā „Tik un tā”.

 

Kori bērni var droši saukt par savām otrajām mājām, jo šeit mēs kopā jūtamies gaidīti, mīlēti un priecīgi. Koris iedod drosmi pateikt kā mēs jūtamies, izteikt savas emocijas un pārdomas ne tikai dziesmās un kustībās, bet arī sarunās. Koris dod drosmi piedziedāt pat tramvajus un autobusus. „Koris palīdz arī skolas  mācībām, jo izrādās, ka labāko dzejoļu mācīšanās metodi var apgūt tieši korī un iemācīt arī mammu”, tā saka Rūtas mamma.

 

Šī diena bija nozīmīga arī īpašās kamerkora „Tonika” dziesmu saraksta  – grāmatiņas atvēršanu „100 līdz 100”. Tajā pierakstīsim tikai pašas, pašas mīļākās kamerkora „Tonika” latviešu komponistu dziesmas. Sekojiet mums arī sociālajos tīklos ar mirkļbirkām #Latvijai100 un #100līdz100.

 

Jau drīz kopīgi gatavosimies arī Ziemassvētkiem, cepsim piparkūkas, veidosim kartiņas un rotājumus, kā arī dziedāsim skaistākās Ziemassvētku dziesmas.
LAI TOP SVĒTKI UN KOŠA IKDIENA!

 

Informāciju sagatavoja:

Inga Cimiņa, icimina@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Meiteņu kamerkora „Tonika”

interešu izglītības skolotāja

http://www.kamerkoristonika.lv/lv/meitenu-koris/